Piątek z Pankracym

Programy,które lubicie...te nowe i te,których już dawno nie ma a stały się kultowymi programami telewizyjnymi

Piątek z Pankracym

Postprzez Pankracy » Cz lut 13, 2014 06:33

Piątek z Pankracym był to program telewizyjny dla dzieci emitowany od marca 1978 do roku 1990, w piątki, około 16:40, w programie pierwszym telewizji polskiej. Prowadzącym był najpierw Zygmunt Kęstowicz, później Tadeusz Chudecki i jako ostatni Artur Barciś (wtedy program ukazywał się pod tytułem Okienko Pankracego). Scenariusze pisał Maciej Zimiński. Pankracy był lalką imitującą psa, animowaną przez Huberta Antoszewskiego.
Program zastąpił Porę na Telesfora, prowadzoną przez Zygmunta Kęstowicza, gdzie dwa smoki Telesfor i Teodor były lalkami, a pan Zygmunt, podobnie jak w Piątku z Pankracym panem Zygmuntem.
Piosenkę pt. "Cztery łapy" zaśpiewali: Zygmunt Kęstowicz oraz Maciej Damięcki
Uwielbiałem ten program,jeden z najlepszych w tamtych czasach programów dla dzieci. Dziś telewizja jest zupełnie inna,szkoda że nie pomyśleli by zachować dla potomności takie programy,tworzące historię telewizji,tylko bezlitośnie wszystko pokasowali :(

Obrazek
Pankracy

Postprzez » Cz lut 13, 2014 06:33

Re: Piątek z Pankracym

Postprzez Midnight Man » Pt maja 02, 2014 15:40

Lubiłam Pankracego,ale dzisiaj już taka formuła dzieciom nie przypadłaby do gustu :(
Midnight Man

Postprzez Pankracy » Śr maja 14, 2014 12:26

Zapewne nie,bo to nie jest czas na takie bajki,ale ja i moje dzieci Telesfora,Gąskę Balbinkę i właśnie Pankracego wspominamy z nostalgią i dzisiejsza oferta dla dzieci i młodzieży chociaż wizualnie "wypasiona" będzie zapomniana za kilka lat,a Pankracego pamiętają miliony.Kiedyś, w piątki o 16:40 wszystkie dzieci siadały przed telewizorem i słuchały, co nowego powiedzą im pies Pankracy i jego pan.Duża rola w popularności tej audycji przypadła nieodżałowanemu Zygmuntowi Kęstowiczowi,którego także pamiętam z "Pory na Telesfora". Był on przyjacielem dzieci,stąd może tak dobry kontakt z nimi miał i pewnie też za to dostał "Order Uśmiechu",a piosenka 4 łapy,wizytówka "Piątku z Pankracym" nawet w dzisiejszym królu mediów internecie ma setki tysięcy odsłonięć :) I to cieszy,bo warto pamiętać te dobre audycje.

http://www.youtube.com/watch?v=1eS48XaSvEs
Pankracy

Postprzez Luiza33 » Pt gru 05, 2014 15:16

Jeszcze była taka piosenka:
"Już minęło pół godziny z psem Pankracym.
Znów za tydzień się spotkamy, lecz inaczej.
Będą filmy, ale jakie? Któż to wie...
Zaśpiewamy znów piosenkę, może dwie.
Więc za tydzień znowu piątek z psem Pankracym.
I z uśmiechem powitamy was jak dziś.
Więc za tydzień znowu piątek z psem Pankracym.
I z uśmiechem powitamy was jak dziiiiiiiiiiś." :D

Obrazek
Luiza33

Postprzez » Pt gru 05, 2014 15:16

Powrót do Telewizja