Muppet Show

Programy,które lubicie...te nowe i te,których już dawno nie ma a stały się kultowymi programami telewizyjnymi

Muppet Show

Postprzez Fozzie » Cz maja 08, 2014 06:32

Pamiętam jak w 80 zakochałem się i ta miłość trwa do dzisiaj w MuppetShow. Pamiętacie to jeszcze? :D

http://www.youtube.com/watch?v=Tk6AMZ2vSFA

Wszystko zaczęło się w 1976 roku kiedy w amerykańskiej telewizji pewna mała, zielona, gadatliwa i szalona żaba o wdzięcznym imieniu Kermit, zapowiedziała rozpoczęcie nowego show... niespotykanego z powodu postaci w nim występujących. Pojawiły się: orzeł, świnie, misiek, pies, kury, i inne dziwactwa. Z miejsca muppety, stały się niezwykle popularne. Ich fenomen polegał na przypisaniu cech ludzi, zwierzętom, dzięki czemu stały się bliższe widzom, a jednocześnie pełniły "rolę" krzywego zwierciadła. Nietypowym czy genialnym posunięciem było zrezygnowanie z animacji na rzecz kukiełek. Duży udział w sukcesie mieli aktorzy podkładający głos muppetom. Formuła serialu sprawdziła się w stu procentach. Prześmieszne skecze, przeplatane rewiowymi piosenkami, znakomite dialogi oraz aktorzy rewelacyjnie podkładający głosy kukiełkom nie pozwalały odetchnąć przeponie ani na chwilę. Krótkie odcinki były po brzegi naładowane niesamowitą energią. W każdym z nich występowała jedna z gwiazd show! -businessu. Pojawili się znakomici komicy (John Cleese, Peter Sellers), gwiazdy kina akcji (Sylvester Stallone), horroru (Vinvent Price) czy piosenki (Alice Cooper). Jednym z najlepszych odcinków był ten poświęcony "Gwiezdnym Wojnom". Zaproszony do programu m.in. Mark Hamill (czyli Luke Skywalker) znakomicie sparodiował swoją postać. Albo odcinek z Jamesem Bondem :lol: :lol: http://www.youtube.com/watch?v=dBVM_khOI6g

Superowy,chociaż dziś już chyba trochę zapomniany,a przez młodzież pewnie wcale nie znany show :( Miś Fozzie , Zwierzak,Gonzo, Miss Piggy i Kermit mnie bawią do dziś i często na tubie oglądam ten show.

Obrazek
Fozzie

Postprzez » Cz maja 08, 2014 06:32

Re: Muppet Show

Postprzez Jessie » Pt maja 09, 2014 05:28

Oglądałam bardzo dawno temu,ale to typowo amerykański humor,który tak jak i angielski (no może prócz Jaśka Fasoli) jakoś mnie nie bawi :?:
Jessie

Postprzez Fozzie » Wt maja 13, 2014 19:43

Zależy kto co lubi.Mnie rozśmieszali do łez i bardzo bym chciał by to wznowili,ale nie w formie filmu fabularnego tylko tak jak kiedyś.
Fozzie

Postprzez Pankracy » Śr maja 14, 2014 12:15

Też lubiłem Muppety. Fajnych gości zapraszali,dobra muzyka i dialogi (część niestety źle tłumaczona),ale jakoś ten program po cichu jak wiele innych :evil: zniknął z anteny. Pojawiła się polska podróba pod nazwą "Polskie Zoo" ale ani nieśmieszna,ani nie dająca takiej zabawy jak Muppet Show.
Pankracy

Postprzez » Śr maja 14, 2014 12:15

Powrót do Telewizja