Do serca przytul psa, weź na kolana kota...

"I kudłate i łaciate, pręgowane i skrzydlate. Te, co skaczą i fruwają...". Zwierzęta,najliczniejsi mieszkańcy naszej planety...

Do serca przytul psa, weź na kolana kota...

Postprzez tiffany » Pn wrz 15, 2014 17:54

Do stworzenia tego wątku natchnęła mnie niedawna wycieczka do Krakowa i Zakopanego. Chciała bym byście w tym wątku rozmawiali ogólnie o zwierzętach, o tym co w nich kochacie i co was bulwersuje w zachowaniu ludzi w stosunku do nich. Wracając do wycieczki przeraża mnie jak ludzie traktują konie, by tylko zarobić. W Krakowie konie stoją w upale po kilka godzin, ale to jeszcze nic w porównaniu z tym jak traktują konie w drodze nad Morskie Oko. Cały dzień od świtu do nocy ciągną leni którym nie chce sie iść na nogach. Kiedy chciano wprowadzić meleksy górale, którzy za taki kurs biorą grubą kase odrzekli że "koń jest od tego by pracować, a jak się zestarzeje to do rzeźni. Przecież to tylko zwierzę" Jestem zbulwersowana takim postępowaniem. W Hiszpanii w wielu regionach zakazano idiotycznych walk byków, a u nas mimo że padło wiele koni nie można nic z tym zrobić.
tiffany

Postprzez » Pn wrz 15, 2014 17:54

Re: Do serca przytul psa, weź na kolana kota...

Postprzez Peters1984 » Pn wrz 15, 2014 19:00

Mam pieska, jest ze schroniska, mam go już 11 lat, jest przekochany, nauczyłem starego psa podawać łapę, waruj, siad, daj głos.
Peters1984

Postprzez Anna » Pn wrz 15, 2014 19:17

Peters1984 napisał(a):Mam pieska, jest ze schroniska, mam go już 11 lat, jest przekochany, nauczyłem starego psa podawać łapę, waruj, siad, daj głos.

Szacun Peters , taki pies ze schroniska jest wierny i oddany , zwłaszcza kundelek :)
Przykładów złego traktowania zwierzat przez ludzi jest mnóstwo, kary symboliczne bo przeciez to tylko zwierze i mała szkodliwość społeczna czynu... co gorsza coraz częściej dzieci i młodzież pastwią się nad zwierzętami , małolaty ,, dorabiają sobie ,, zabijając psy czy koty czytałam kiedyś o takim przypadku, dwóch nastolatków 16 i 14 lat za zabicie psa brali ... 20 złotych :shock: :shock: :evil: :evil: masakra ! :evil: :evil: :evil:
Anna
Autorytet
Autorytet

Postprzez Dżoanna77 » Wt wrz 16, 2014 12:06

Kontrowersje wokół sprawy wykorzystywania koni do ciągnięcia wozów z turystami na trasie do Morskiego Oka trwają od wielu lat. W ciągu tych lat media wielokrotnie informowały o upadkach koni, przypadkach przeciążania wozów i konieczności wprowadzenia na ich miejsce samochodów. I do tej pory nic z tego nie wychodzi bo stoi za tym niezły biznes.
A jeśli chodzi o to co Anna napisałaś. To takim którzy zabijają psy, koty lub inne zwierzęta dla zabawy powinno sie łapy poucinać, a tymczasem, tak jak w przypadku zabicie kilka lat temu misia kara była symboliczna :evil:
Dżoanna77

Postprzez Anna » So gru 27, 2014 17:22

Przypadkowo znalazłam filmik na you tubie gdzie widać akcję ratunkową małych...rekinków nie bardzo wiedziałam gdzie to wkleić ale chyba do ryb akwariowych nie pasuje :? na plaży znaleziono martwą samicę rekina jednak okazało się , że była ona ciężarna i w brzuchu ruszały się młode :shock: znalazł się śmiałek który rozciął biedną matkę , 3 rekinki zostały wrzucone do morza , popłakałam się oglądając to :shock: :cry: dobrze , że je uratowano to w końcu żywe stworzenia :shock: :shock: https://www.youtube.com/watch?v=dMlruqoIu8A
Anna
Autorytet
Autorytet

Postprzez Athena » Śr gru 31, 2014 20:02

W Krakowie ograniczono ilosc godzin dla dorozkarzy ,kazdy kon musi miec wode.Straz miejska sprawdza to skrupulatnie i dobrze .Co do Morskiego Oka to wogule powinni zlikwidowac tam dorozki w gory sie jedzie po to zeby chodzic a nie dupsko wozic ,mozna se wziasc rower :P
Obrazek
Athena
Moderator
Moderator

Postprzez Villhaxa » Pt sty 02, 2015 10:18

Powinni ruszyć samemu,dla zdrowia na piechotę lub rowerem jak słusznie zauważyłaś a nie konie męczyć, a jak nie dają rady to zostać na Krupówkach, gdzie się najlepiej czują w konwencji: ''płacę-wymagam''. Bez popytu zaraz by się ci barbarzyńscy górale musieli przekwalifikować z koni na oscypki, czy inna ciesielkę.
Człowiek nauczył się wykorzystywać zwierzęta. Niech się sami do tych dorożek doczepia i wożą tych którym mie chce sie używać nóg :evil:
Villhaxa

Postprzez pretty maid » So sty 03, 2015 22:35

Obrazek
:P
Obrazek
Oh here they come
riders of the sun
and they will fight
back to back - back to back
pretty maid
Expert
Expert

Postprzez Lea » N sty 04, 2015 18:11

Athena napisał(a):W Krakowie ograniczono ilosc godzin dla dorozkarzy ,kazdy kon musi miec wode.Straz miejska sprawdza to skrupulatnie i dobrze .Co do Morskiego Oka to wogule powinni zlikwidowac tam dorozki w gory sie jedzie po to zeby chodzic a nie dupsko wozic ,mozna se wziasc rower :P

W takich miastach jak Kraków albo Warszawa i tak nie są przestrzegane te normy. Ja w Krakowie jak byłam w wakacje wybrałam meleksa na przejażdżkę. Uważam że dorożki są dla snobów. A już to co dzieje się w górach to woła o pomstę do nieba. Ale górale nie ustąpią,za dużo pieniędzy na tym zarabiają. Władze też z tym nic nie zrobią, bo przecież odciągają od tych pieniędzy podatki. A najbardziej poszkodowany jest koń. Ale pamiętajmy też o psach i kotach,szczególnie w zimie te bezdomne mają bardzo ciężko.
Lea

Postprzez Carrie » So mar 28, 2015 09:40

Jutro w TVP rusza program "Przygarnij mnie". Program który mam nadzieję pomoże w znalezieniu domu zwierzakom ze schronisk. Obydwiema rękami podpisuję sie pod takimi projektami i zapraszam jutro o 18:55 (czasu letniego) :)

Zwiastun programu https://www.youtube.com/watch?v=LYlGrywvq4w
Carrie

Postprzez » So mar 28, 2015 09:40

Powrót do Animal Planet