Służba Wojskowa

Wszystko to co kręci facetów...

Służba Wojskowa

Postprzez Nemesis » Pn gru 09, 2013 10:26

Obowiązkowa Służba Wojskowa przeszła juz do historii... teraz na szczęscie idzie do wojska ten kto chce... Coraz więcej pań decyduje się by dalsze swoje życie "ubrać w mundur"...
A jak to było u Was...jak wspominacie czasy kiedy 2 lata lub półtora roku (a nawet jak to w marynarce wojennej 3) wyrywano z życiorysu nie pytając o to czy tego ktoś chce czy nie...

Ja chciałem odrobić wojsko jako listonosz. Nie udało się...Prosto z poczty trafiłem na komisję gdzie dostałem kat.A1. Bilecik do na szkółkę był już tylko formalnością. Byłem pierwszym poborem (wiosna 90) który słuzył juz tylko 18 miesięcy co bardzo irytowało naszych "dziadków" bo oni musieli odwalić jeszce dwa lata...
Po trzech miesiącach nauki o samolotach dostałem przeniesienie do "prawdziwej jednostki"...
Żebym nie miał zbyt blisko do domu był to Słupsk-Rędzikowo :lol:
Początki były ciężkie.
"Naloty""Piloty""karki""piana na wysokości lamerii""wiadra wody zbierane sznurówką"...
Każdy kto był w wojsku wie o czym mówię.
Nocne loty eskadry,składanie spadochronów no i te warty...
Pilnowanie hangarów,w większości pustych... :wink:
Ale wojsko to nie tylko niemiłe doświadczenia.
Po "obcince" więcej czasu spędzałem na stałkach w Ustce niż w jednostce...
Do domu nie opłacało mi się jeździć(byłem raz) więc wolałem jechać nad morze. :lol:
Po jakimś czasie miałem nawet przesyt Bałtyku.
Ale największym doświadczeniem był lot w treningowej wersji Miga-23...

Obrazek

Pilot nie mógł odmówić sobie popisów.
Przeżycie niesamowite,ale drugi raz na taki lot bym się nie odważył :lol:
Ale cóz...sam chciałem jak większość "dziadków" :)

Mimo że od mojego wyjścia z wojska minęło już 22 lata to wspominam te 18 miesięcy
w stalowym mundurze bardzo często.
Dużo dzięki wojsku się nauczyłem,chociaż czasem było strasznie ciężko to wszystko wytrzymać,
dla mnie to jednak nie było do końca zmarnowane półtora roku.
Gdy proponowano przed wyjściem pozostanie na zawodowego,dodanie drugiej belki,pensję i mieszkanie oczywiście jak większość nie poszedłem na to...Do dziś pluję sobie w brode,ale gdybym wtedy wiedział co nam ta "demokracja" przyniesie nie wahałbym się ani minuty...
Nemesis
Expert
Expert

Postprzez » Pn gru 09, 2013 10:26

Re: Służba Wojskowa

Postprzez Peters1984 » Pn gru 09, 2013 19:12

Ominęła mnie ta przyjemność: kategoria zdrowia - E.
Peters1984

Postprzez MaS24 » Cz sty 16, 2014 16:58

Ja uciekłem od woja na studia, a potem (jak wszystkich) przeniesiono mnie do rezerwy.
Oczywiście nie stawiłem się w porę na komisję lekarską, czego efektem była wizyta w sądzie w roli oskarżonego "za uchylanie się od powszechnego obowiązku obrony". Sąd "odstąpił od wymierzenia kary", a tuż po rozprawie sędzia zwinął ładnie łańcuch z godłem w kulkę i powiedział, ze ci z WKU przesadzają, kierując do sądu każdego, kto choć dzień się spóźni, a oni uchylają każdemu nie chcąc robić problemów w papierach. Była to późna II połowa lat 90-tych i ten cały cyrk z wojem chylił się ku końcowi.
Tak wiec wojo mnie ominęło i nie mam czego żałować, tak uważam.
MaS24

Postprzez Enceladus » Pt lut 07, 2014 13:51

Ja w wojsku byłem w nieciekawych czasach i nie wspominam zbyt dobrze tego czasu,tym bardziej że zostałem tam nieco dłużej niż musiałem,bo jednemu z panów w ciemnych okularach zachciało się wojenki :( Fala,syf,najgorsze 2,5 roku mojego życia i dobrze się stało że teraz młodzi nie musza tracić tak bezsensownie czasu.
Enceladus

Postprzez Athena » Pt lut 07, 2014 20:49

Takie czasy nadeszly ze teraz wszyscy mlodzi chetnie potraciliby czas na wojsko....Dostac sie teraz do woja to marzenia .... :roll:
Obrazek
Athena
Moderator
Moderator

Postprzez MaS24 » So lut 08, 2014 11:11

Mi się tam jakoś nie spieszy.
MaS24

Postprzez Nemesis » Wt lut 11, 2014 21:56

A ja z perspektywy czasu bardzo załuję że nie przyjałem propozycji i nie zostałem na zawodowego... pewnie do generała bym nie doszedł i skończył na jakmś chorażym ale juz dziś byłbym na emeryturze... Cóz za młodego myslało się zupełnie inaczej,z perspektywy czasu się później wielu rzeczy żałuje... Nie chciałbym być w wojsku tak jak Enceladus w czasach stanu wojennego,bo mam w rodzinie osobę,która właśnie wtedy słuzyła w marynarce i nie dość że słuzba mu się "trochę" przedłuzyła to było jak mówi strasznie... Za moich czasów fala jeszcze była...po "obcince" na dupie nie mogłem usiąść tydzień,a humanizacja to był slogan medialny... Jednak mimo że dostałem porządnie za młodego po łbie udało się przez to przejść... Przymusowa słuzba wojskowa moim zdaniem nie do końca była zła...wielu młodym "kozakom" by się dziś przydała...
Nemesis
Expert
Expert

Postprzez jollyroger72 » Wt mar 04, 2014 19:24

Ja wojska wyparłem się mając 20 lat i od tamtej pory mam święty spokój. W momencie, kiedy chciano mnie gdzieś wcielić, złożyłem podanie z wnioskiem, w którym powołałem się na przekonania pacyfistyczne. Był rok 1992, więc było już nieco łatwiej niż w komunie. Kiedy trepy odmówiły mi na Rejonowej Komisji Poborowej, odwołałem się do Komisji Wojewódzkiej. Ta była bardziej wyrozumiała i przyznała mi prawo do odbycia służby zastępczej.
Kiedy kilka miesięcy później udałem się do WKU z podaniem, bym mógł odbyć służbę zastępczą na kolei (pracowałem tam), wówczas usłyszałem takie słowa: "Pan się wyparł wojska. Pan już u nas spraw nie załatwia". Pięknie podziękowałem, obróciłem się na pięcie i tyle mnie widzieli. I potem nikt się mną już nie interesował :)
Dla świętego spokoju w książeczce wojskowej sam sobie wpisałem, że przeniesiono mnie do rezerwy :lol:
Takie to były moje doświadczenia z mundurem :wink:
Obrazek"Hey, where am I?"
"You wanna know where you are?
Hahaha, in PARADISE!"
jollyroger72
Administrator
Administrator

Postprzez MaS24 » Wt mar 04, 2014 19:33

Odrabiałeś wojo na kolei? W jakim charakterze?
MaS24

Postprzez jollyroger72 » Wt mar 04, 2014 19:43

MaS24 napisał(a):Odrabiałeś wojo na kolei? W jakim charakterze?

No właśnie nie odrabiałem. Ja tam po prostu pracowałem i w pewnym sensie pracuję do dziś. A jako że byłem pracownikiem PKP, chciałem, żeby zaliczyli mi to jako odrobienie zastępczej służby wojskowej.
Obrazek"Hey, where am I?"
"You wanna know where you are?
Hahaha, in PARADISE!"
jollyroger72
Administrator
Administrator

Postprzez » Wt mar 04, 2014 19:43

Następna strona

Powrót do Męskim okiem