Służba Wojskowa

Wszystko to co kręci facetów...

Re: Służba Wojskowa

Postprzez MaS24 » Śr mar 05, 2014 16:44

Świetnie, ale jako kto tam pracowałeś/pracujesz?
MaS24

Postprzez » Śr mar 05, 2014 16:44

Postprzez Anna » Cz mar 06, 2014 09:16

jollyroger72 napisał(a):
MaS24 napisał(a):Odrabiałeś wojo na kolei? W jakim charakterze?

No właśnie nie odrabiałem. Ja tam po prostu pracowałem i w pewnym sensie pracuję do dziś. A jako że byłem pracownikiem PKP, chciałem, żeby zaliczyli mi to jako odrobienie zastępczej służby wojskowej.

Nawet nie wiedziałam,że tak można :shock: :shock:
Anna
Autorytet
Autorytet

Postprzez jollyroger72 » Cz mar 06, 2014 11:14

Sóvka napisał(a):Nawet nie wiedziałam,że tak można :shock: :shock:

Można było... odbyć zastępczą służbę wojskową np. w szpitalu, w straży pożarnej, na kolei.
MaS24 napisał(a):Świetnie, ale jako kto tam pracowałeś/pracujesz?

Generalnie od początku (czyli od roku 1992) związany jestem z branżą drogową, tzn. przy naprawie i utrzymaniu nawierzchni kolejowej (tory i rozjazdy). Zaczynałem od zwykłego montera nawierzchni kolejowej, poprzez stanowisko toromistrza do naczelnika sekcji. Później, wraz z przemianami, bywałem zastępcą lub naczelnikiem sekcji w branży drogowej. I tak po dziś dzień. Przedsiębiorstwo, w którym obecnie pracuję (Dolkom Wrocław), to spółka zajmująca się właśnie naprawami nawierzchni kolejowej.
Zapraszam również TUTAJ

Sorki za mały offtop :wink:
Obrazek"Hey, where am I?"
"You wanna know where you are?
Hahaha, in PARADISE!"
jollyroger72
Administrator
Administrator

Postprzez Anna » N mar 09, 2014 09:52

Moja mama opowiadała , że jak studiowała w latach 70tych to też jakieś ćwiczenia wojskowe musiała odbywać nie pamiętam dokładnie już ale tak opowiadała ... :?
Anna
Autorytet
Autorytet

Postprzez MaS24 » N mar 09, 2014 10:16

Jeżeli miała zawód strategiczny, np. lekarz, to musiała. Moja była lekarzem i też miała jakieś szkolenia, ale na miejscu. To były czasy też zimnej wojny i ludzie mieli fioła na punkcie bezpieczeństwa, bo niby w każdej chwili może nam spaść na łeb bomba atomowa.
MaS24

Postprzez Anna » Pt mar 14, 2014 20:02

MaS24 napisał(a):Jeżeli miała zawód strategiczny, np. lekarz, to musiała. Moja była lekarzem i też miała jakieś szkolenia, ale na miejscu. To były czasy też zimnej wojny i ludzie mieli fioła na punkcie bezpieczeństwa, bo niby w każdej chwili może nam spaść na łeb bomba atomowa.

No moja też była lekarzem i ja też nim jestem :) :) ja na szczęście wojska na studiach nie miałam uuffff :lol: :lol: :lol:
Anna
Autorytet
Autorytet

Postprzez Nemesis » So mar 15, 2014 05:56

jollyroger72 napisał(a):Można było... odbyć zastępczą służbę wojskową np. w szpitalu, w straży pożarnej, na kolei.

I na poczcie...Sam osobiście poszedłem na listonosza by odrobić wojsko,ale okazało się ze rocznik 70 był ostatnim któremu to przysługiwała,tak więc matka armia wzieła mnie jednak pod swoje ramiona...czego z perspektywy czasu nie załuję,ale wtedy byłem załamany takim pechem. Jako listonosz pracowałem jeszcze po wojsku,a mój kolega tak jak Jolly poszedł na kolej,z tym ze na konduktora,odrobił wojo,całkiem niedawno sam sprawdzał mi bilet a cała podróz upłyneła na wspominaniu starych czasów.
Nemesis
Expert
Expert

Postprzez Bobby-X » Śr mar 19, 2014 14:49

Mnie ostatni wezwali do jednostki,na szczęście tylko na dwa dni.Postrzelałem trochę,pobiegałem i wróciłem do domu. Ale strach był.
Bobby-X

Postprzez MaS24 » Śr mar 19, 2014 17:16

Strach przed czym?
MaS24

Postprzez Anna » Śr mar 19, 2014 19:05

MaS24 napisał(a):Strach przed czym?

Przed wojskiem :lol:
Anna
Autorytet
Autorytet