Queen

Dekada disco...czas Boney M., Abby i wielu innych gigantów muzyki,którzy wtedy rozpoczynali...

Re: Queen

Postprzez Michał » Śr cze 11, 2014 08:47

Gollum napisał(a):Ich albumy z lat 70 są genialne, lata 80 to nagła zmiana brzmienia wg. mnie na gorsze.
Kiedyś nie doceniałem albumów "królowej" z lat '70 ale jak to się mówi:"z wiekiem człowiek dojrzewa" i od pewnego czasu moją tzw. "biblią queen'ową" są albumy właśnie z lat '70 z genialnymi Jazz, A Day at the Races i News of the world na czele. Natomiast z lat '80 czas od roku 80 do 89 w dyskografii Queen mógłbym w zasadzie ominąć (z paroma wyjątkami) dopiero prawdziwą rockową petardą jak na Queen było "The Miracle" z niedocenianym kawałkiem Was It All Worth It
Michał
Pasjonat
Pasjonat

Postprzez » Śr cze 11, 2014 08:47

Postprzez Gollum » N cze 15, 2014 15:46

Michał napisał(a):
Gollum napisał(a):Ich albumy z lat 70 są genialne, lata 80 to nagła zmiana brzmienia wg. mnie na gorsze.
Kiedyś nie doceniałem albumów "królowej" z lat '70 ale jak to się mówi:"z wiekiem człowiek dojrzewa" i od pewnego czasu moją tzw. "biblią queen'ową" są albumy właśnie z lat '70 z genialnymi Jazz, A Day at the Races i News of the world na czele. Natomiast z lat '80 czas od roku 80 do 89 w dyskografii Queen mógłbym w zasadzie ominąć (z paroma wyjątkami) dopiero prawdziwą rockową petardą jak na Queen było "The Miracle" z niedocenianym kawałkiem Was It All Worth It

Ja do albumów z pierwszego okresu dodałbym jeszcze "Queen II" i "Sheer heart attack". Cudne,surowe plyty. Do "Was it all worth" dodałbym "I want it all",poza tym Queen z lat osiemdziesiątych to mizeria. 5-6 piosenek i tyle dla mnie. Dwa albumy z lat dziewięćdziesiątych to inna "waga" i magia muzyczna.
Gollum

Postprzez Michał » Pn cze 16, 2014 05:12

Gollum napisał(a):Ja do albumów z pierwszego okresu dodałbym jeszcze "Queen II" i "Sheer heart attack". Cudne,surowe plyty. Do "Was it all worth" dodałbym "I want it all"
O ile już na SHA słychać muzyczne zaczątki tego, czym ten zespół będzie nas cieszył przez kolejnych niemal 20 lat... to właśnie za tę "surowość" nie podchodzą mi 2 pierwsze płyty.
P.s. o "I want it all" nie wspominałem, bo to oczywiste :) zresztą ten kawałek był "tłuczony" na okrągło w rozgłośniach, więc doceniony był - w przeciwieństwie do WIAW :wink:
Michał
Pasjonat
Pasjonat

Postprzez Gienek » Wt lis 11, 2014 09:38

Michał napisał(a):(...) dopiero prawdziwą rockową petardą jak na Queen było "The Miracle" z niedocenianym kawałkiem Was It All Worth It

Przypomniałeś mi Michał ten kawałek, z niezwykłą gitarą. Jest to fantastyczna piosenka, szkoda że nie zaistniała. Może zaistnieje na naszej liście :roll:
Dla mnie Queen z lat osiemdziesiątych to tak samo kilka piosenek. Bardziej cenię wcześniejszą dekadę.
Gienek

Postprzez Michał » Wt lis 11, 2014 13:24

Gienek napisał(a):Przypomniałeś mi Michał ten kawałek, z niezwykłą gitarą. Jest to fantastyczna piosenka, szkoda że nie zaistniała. Może zaistnieje na naszej liście :roll:
Przy kolejnym głosowaniu, będzie u mnie bardzo wysoko na liście :)
Michał
Pasjonat
Pasjonat

Postprzez ALF » Pt lis 14, 2014 08:01

Tak, to niezwykły utwór aż szkoda że nie był singlem. Zresztą w przypadku Queen to nie jednorazowy wypadek. Wiele fajnych utworów nie bylo singlami, a wartością przewyższało popowy chłam.
Ale może na naszej liście będzie inaczej :)
ALF

Postprzez Michał » Pt lis 14, 2014 09:38

ALF napisał(a):Wiele fajnych utworów nie bylo singlami, a wartością przewyższało popowy chłam.
To prawda - takimi niedocenianymi utworami są w większości te, pochodzące właśnie z albumów wydanych w latach '70. Ale to były niemalże "dzieła" a takie utwory są niezbyt lubiane przez rozgłośnie radiowe, dlatego pozostają niezauważone :( . Bo słuchacze którzy znają Queen jedynie z albumu "GH II" raczej nie mają pojęcia, ile świetnych utworów nagrał ten zespół, przed "erą" radiowych hiciorów :)
Michał
Pasjonat
Pasjonat

Postprzez Sebastian1981 » Pn lis 24, 2014 16:43

Dziś mija 23 rocznica śmierci Freddiego.Tak więc w odtwwarzaczy u mnie tylko i wyłącznie Queen.Ja należę do tzw.fanatycznych fanów Queen i wszystko to co nagrali w latach 70 , 80 i 90 bardzo mi się podoba.Do tego dodam jeszcze genialną solową twórczość Freddiego.Polecam wszystkim solowe albumy Freddiego takie jak np."Mr.Bad Guy".Na jego solowych płytach , również można się przekonać o geniuszu Freddiego.
Sebastian1981

Postprzez Chimera » Śr lut 04, 2015 13:15

Uwielbiam ten zespół, właściwie wychowałam się na nim, bo mój tato jest fanem Queen i od niego przejęłam tę pasję. Cenię ich za całokształt, nie tylko za wielkie hity ale i za te bardzo niedoceniane. Nizwykly wokal Mercurego wywołuje u mnie dreszcze za każdym razem. Smutne że nie mógł stworzyć już niczego więcej, śmierć przerwała ten wielki talent. Smutne jest też to że rozmieniają na drobne tą muzyczną legendę, żaden inny wokalista nie uniesie ducha Mercurego i dla uszanowania jego pamięci powinni skończyć działalność.
Chimera

Postprzez mariusz1970 » Cz mar 31, 2016 12:44

To jest tego typu muzyka, która nigdy się nie starzeje.
mariusz1970

Postprzez » Cz mar 31, 2016 12:44

Poprzednia strona

Powrót do Lata 70-te... Era disco i spodni "dzwonów"