ABBA

Dekada disco...czas Boney M., Abby i wielu innych gigantów muzyki,którzy wtedy rozpoczynali...

Re: ABBA

Postprzez Rocko » Śr gru 11, 2013 15:05

Ja też lubię zarówno piosenkę jak i cały album Super Trouper. Mimo, iż preferuję piosenki śpiewane głównym głosem przez Agnethę, jednak jest kilka przebojów śpiewanych przez Fridę, które uwielbiam: Super Trouper, When All Is Said And Done, Cassandra, Knowing Me, Knowing You.

Aurinko napisał(a):A póki co, mogę Ci Arturze tylko pozazdrościć :wink:.

Jak tu tutaj ponownie zawitasz, koniecznie daj mi znać. Wybierzemy się razem :) .
Rocko

Postprzez » Śr gru 11, 2013 15:05

Postprzez Rocko » Śr gru 11, 2013 15:05

Ja też lubię zarówno piosenkę jak i cały album Super Trouper. Mimo, iż preferuję piosenki śpiewane głównym głosem przez Agnethę, jednak jest kilka przebojów śpiewanych przez Fridę, które uwielbiam: Super Trouper, When All Is Said And Done, Cassandra, Knowing Me, Knowing You.

Aurinko napisał(a):A póki co, mogę Ci Arturze tylko pozazdrościć :wink:.

Jak tu tutaj ponownie zawitasz, koniecznie daj mi znać. Wybierzemy się razem :) .
Rocko

Postprzez Peters1984 » Śr gru 11, 2013 20:02

W domu zawsze były płyty ABBY ale jakoś nigdy mnie ten zespół "nie brał". Zdecydowanie wolę późniejsze nagrania.
Peters1984

Postprzez Nemesis » Cz gru 12, 2013 11:16

Ja lubię "Super Trouper" (płytę) bo zawiera naprawde świetne piosenki no i jest tam "The Winner Takes It All"...utwór wspaniały i własciwie moge go "jeść łychami"...zarówno w wersji Abby jak i troszkę mocniejszej (zespół At - Vance)...
Ale sa tam przecie "Andante Andante" , "Happy New Year" i "Lay All Your Love On Me"...(za która też metalowe zespoły przepadają)... Utwór tytułowy jest dla mnie taki sobie...ale nie znaczy to ze go jakoś szczególnie nie cierpię...
Natomiast na płycie "Voulez-Vous" tytułowy kawałek mnie wręcz drażni...ale sa tu na szczęście "Chiquitita" , "Angeleyes" i "I Have a Dream"... Zresztą zawartość znam bardzo dobrze :lol: Jakby na jednym z tych albumów było jeszce "Gimmie, Gimmie" a na drugim "The day before you came" byłbym kontent całkowicie... Wcześniejsze płyty to troszkę bardziej taneczna muzyka...i może dlatego jedni wolą pierwsze albumy,drudzy ostatnie... :roll:
Nemesis
Expert
Expert

Postprzez Aurinko » So gru 14, 2013 15:03

LadyCora napisał(a): (...) to naprawdę niezwykłe, że są takie zespoły, są tacy fani, tak wierni, którzy kochają zespół przez tyle lat, mimo że zespół nie istnieje - a w momencie gdy zaczełaś się nim interesować, nie istniał już od 10 lat :)

To prawda, ja też nie miałam szczęścia, by móc kibicować ABBIE w czasie ich istnienia.
Zaczęłam być ich fanką dawno po ich rozstaniu, Ty jeszcze później, ale tak czy tak, w obu nas ABBA zyskała fanki dawno po zaprzestaniu swojego istnienia. To też jest wyczyn :). A w dodatku liczba tych fanów nie topnieje, przeciwnie - zwiększa się nieustannie...

LadyCora napisał(a):Ale chyba nie jest tak źle, tzn. nie uważasz go za najgorszy? :D

Oczywiście, że nie.
Wiesz, ja całkiem lubię tę piosenkę, ale nie uwielbiam. Po prostu nie zdołałaby ona wejść do mojego osobistego TOP10 czy nawet TOP20. Jest fajna, ale tylko fajna, podczas gdy wiele innych utworów ABBY określam mianem cudownych :D.

LadyCora napisał(a):Kabel :twisted: A tak poważnie, ja naprawdę lubię tę piosenkę :) Po zastanowieniu jednak nie mogę stwierdzić, że jest ona ulubioną (zresztą jak wspominałam na innym forum, to się często zmienia ;)).

No co, przecież sama pisałaś o tym w wątku recenzji płyty "Super..." na innym forum :P :wink:.

LadyCora napisał(a): (...) Po zastanowieniu jednak nie mogę stwierdzić, że jest ona ulubioną (...)

No to właśnie u mnie jest dość podobnie :).

Rocko napisał(a):Ja też lubię zarówno piosenkę jak i cały album Super Trouper. (...)

Piosenka jest całkiem fajna, ale cała płyta - znakomita!

Rocko napisał(a): (...) Mimo, iż preferuję piosenki śpiewane głównym głosem przez Agnethę, jednak jest kilka przebojów śpiewanych przez Fridę, które uwielbiam: Super Trouper, When All Is Said And Done, Cassandra, Knowing Me, Knowing You.

Dla mnie najwspanialszą rzeczą jaką wyśpiewała Frida w ABBIE jest "I Let the Music Speak" :).
Uwielbiam takie utwory z zabarwieniem musicalowym!
I okazało się, że Frida wypada w nich znakomicie (o czym świadczy też np. "I Wonder").
Ale ogólnie rzecz ujmując, także i dla mnie piosnkami nr 1 w repertuarze ABY są te z wiodącym wokalem Agnethy :P.

Rocko napisał(a):Jak tu tutaj ponownie zawitasz, koniecznie daj mi znać. Wybierzemy się razem :) .

Masz to jak w banku, Arturze :D.

Peters1984 napisał(a):W domu zawsze były płyty ABBY ale jakoś nigdy mnie ten zespół "nie brał". Zdecydowanie wolę późniejsze nagrania.

Jakieś przykładowe tytuły możesz podać, Piotrek? :)

Nemesis napisał(a): (...) Jakby na jednym z tych albumów było jeszce "Gimmie, Gimmie" a na drugim "The day before you came" byłbym kontent całkowicie (...)

O tak, trafne spostrzeżenie. Mnie tej piosenki ogromnie brakuje!!! Jest jedną z moich absolutnych faworytek, a niestety, a znajduje się jedynie na składankach :roll:. Szkoda.

Nemesis napisał(a): (...) Wcześniejsze płyty to troszkę bardziej taneczna muzyka...i może dlatego jedni wolą pierwsze albumy,drudzy ostatnie... :roll:

Czy ja wiem? Te pierwsze płyty ABBY niekoniecznie są takie taneczne, było tam też zabarwienie glamowe, rock'n'rollowe (piosenki śpiewane przez panów), a na późniejszych (dobry przykład: "Voulez-Vous") mamy istne disco :D. Ja bym powiedziała, że albumy ABBY są jednak raczej zróżnicowane :).
Aurinko
Odkrywca
Odkrywca

Postprzez LadyCora » So gru 14, 2013 15:32

Aurinko napisał(a):
LadyCora napisał(a):Ale chyba nie jest tak źle, tzn. nie uważasz go za najgorszy? :D

Oczywiście, że nie.
Wiesz, ja całkiem lubię tę piosenkę, ale nie uwielbiam. Po prostu nie zdołałaby ona wejść do mojego osobistego TOP10 czy nawet TOP20. Jest fajna, ale tylko fajna, podczas gdy wiele innych utworów ABBY określam mianem cudownych :D.

W takim razie wybaczam :P

Aurinko napisał(a):
LadyCora napisał(a):Kabel :twisted: A tak poważnie, ja naprawdę lubię tę piosenkę :) Po zastanowieniu jednak nie mogę stwierdzić, że jest ona ulubioną (zresztą jak wspominałam na innym forum, to się często zmienia ;)).

No co, przecież sama pisałaś o tym w wątku recenzji płyty "Super..." na innym forum :P :wink:.

Ale to było dawno temu :P Od tego czasu nawróciłam się bardziej w stronę "The Winner..." :P

Aurinko napisał(a):
Rocko napisał(a):Ja też lubię zarówno piosenkę jak i cały album Super Trouper. (...)

Piosenka jest całkiem fajna, ale cała płyta - znakomita!

Zgadzam się - wg. mnie najlepsza :D

Aurinko napisał(a):
Nemesis napisał(a): (...) Jakby na jednym z tych albumów było jeszce "Gimmie, Gimmie" a na drugim "The day before you came" byłbym kontent całkowicie (...)

O tak, trafne spostrzeżenie. Mnie tej piosenki ogromnie brakuje!!! Jest jedną z moich absolutnych faworytek, a niestety, a znajduje się jedynie na składankach :roll:. Szkoda.

Ja bym dodała jeszcze "Fernando" na "Arrival"... A najbardziej całą płytkę piosenkami nagranymi po "The Visitors"... "I Am The City", "Just Like That", "Cassandra", "The Day...", "You Owe Me One" (które zyskuje u mnie z każdym słuchaniem ;)), "Under Attack", "Should I..." i mamy prawie cały regularny album (a pewnie jeszcze coś pominełam ;)
LadyCora
Odkrywca
Odkrywca

Postprzez Aurinko » N gru 15, 2013 00:42

LadyCora napisał(a):W takim razie wybaczam :P

Uff, to mi ulżyło 8-).

LadyCora napisał(a):Ale to było dawno temu :P Od tego czasu nawróciłam się bardziej w stronę "The Winner..." :P

I słusznie!
Uwielbiam tego typu nawrócenia... w jedynym słusznym kierunku :P.

LadyCora napisał(a):Zgadzam się - wg. mnie najlepsza :D

Tak, pamiętam, że to Twoja płyta nr 1 ABBY :).
A ja wciąż - jak nie umiałam, tak wciąż nie umiem - zdecydować się, który album jest dla mnie tym najlepszym... Pewnie też "Super...", bo na każdym innym zawsze będzie mi brakowało "The Winner..." :).
Ale korci mnie też "The Visitors" (zwłaszcza wersja zremasterowana - z "The Day Before You Came", czyli taka, jaką posiadam :)).

LadyCora napisał(a):Ja bym dodała jeszcze "Fernando" na "Arrival" (...)

To jest w ogóle dziwne, ciekawe który inny zespół ma coś takiego, że kilka ze swoich największych hitów ma poza albumami studyjnymi :o.
Aurinko
Odkrywca
Odkrywca

Postprzez Nemesis » N gru 15, 2013 06:38

LadyCora napisał(a):Ja bym dodała jeszcze "Fernando"

Oooo..widzisz....Fakt...tej piosenki tez nie ma :o A jest to przecie hit niebotyczny...
Aurinko napisał(a):To jest w ogóle dziwne, ciekawe który inny zespół ma coś takiego, że kilka ze swoich największych hitów ma poza albumami studyjnymi :o.

Takich zespołów jest więcej...szczególnie jeśli chodzi o polską muzykę... Dwa z brzegu Lady Pank - "Sztuka latania" , "Mała Lady Punk" , Tańcz głupia tańcz" i Budka Suflera - "Jolka,Jolka"... Takie czasy...Wtedy chyba single były bardziej popularne niż teraz i może dlatego... :roll: Tyle ze z drugiej strony...Tak potężne hity jak "Fernando" czy "Gimmie Gimmie..." powinny znaleźć swe miejsce na krązku... Ale fani na szczęście mają składanki :D
a tu przykład tego co wyżej pisałem...nie tylko my lubimy Abbę :wink:

"Super Trouper"
Nemesis
Expert
Expert

Postprzez LadyCora » N gru 15, 2013 13:32

Aurinko napisał(a):A ja wciąż - jak nie umiałam, tak wciąż nie umiem - zdecydować się, który album jest dla mnie tym najlepszym... Pewnie też "Super...", bo na każdym innym zawsze będzie mi brakowało "The Winner..." :).

Sama widzisz :P 8) Ja za to Ci powiem, że miałabym problem z tym co byłoby dalej, po "Super..." ;)

Aurinko napisał(a):Ale korci mnie też "The Visitors" (zwłaszcza wersja zremasterowana - z "The Day Before You Came", czyli taka, jaką posiadam :)).

"The Visitors" zawsze będzie odbiegało od poprzednich płyt - nie tyle w kwestii dojrzałości, bo to chyba i tak przychodziło z płyty na płytę, ale ze względu na nastrój... Jeśli ktoś lubi smutniejsze muzyczne kąski (a wiem, że Ty lubisz :)), uzna tę płytę za najlepszą (u Ciebie jeszcze na pewno tym bardziej dlatego, że jest tu "I Let The Music Speak" :)). Ja z kolei też lubię smutne piosenki, ale niekoniecznie przez całą płytę ;) Mimo, że bardzo sobie cenię tę płytę :)

Nemesis napisał(a):
Aurinko napisał(a):To jest w ogóle dziwne, ciekawe który inny zespół ma coś takiego, że kilka ze swoich największych hitów ma poza albumami studyjnymi :o.

Takich zespołów jest więcej...szczególnie jeśli chodzi o polską muzykę... Dwa z brzegu Lady Pank - "Sztuka latania" , "Mała Lady Punk" , Tańcz głupia tańcz" i Budka Suflera - "Jolka,Jolka"... Takie czasy...Wtedy chyba single były bardziej popularne niż teraz i może dlatego... :roll: Tyle ze z drugiej strony...Tak potężne hity jak "Fernando" czy "Gimmie Gimmie..." powinny znaleźć swe miejsce na krązku... Ale fani na szczęście mają składanki :D

Dziwne i kompletnie bezsensowne jak dla mnie :roll: Co by im szkodziło dać tę piosenkę na płytę? Ale skoro single były wówczas ważniejsze, to może rzeczywiście nie skupiali się na tym tak bardzo ;) A składanki to jednak nie to samo, co regularny album :P
LadyCora
Odkrywca
Odkrywca

Postprzez Michał » Śr lut 05, 2014 11:59

Fajny zespół, można posłuchać... ale nie przeceniałbym jego roli w rozwoju muzyki (szeroko rozumianej) mieli parę "wpadek" w sensie muzycznym - takie kawałki jak typowe DP (Disco polo) - ok! jest z drugiej strony to zespół, który miał jakiś tam wpływ na póżniejszą (w latach 80) erę disco ale mimo to nie uważam, żeby to był zespół, którego można uważać za prekursora disco - to pomyłka jakaś jest, albo wymył zaślepionych fanów.
Michał
Pasjonat
Pasjonat

Postprzez » Śr lut 05, 2014 11:59

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lata 70-te... Era disco i spodni "dzwonów"