ABBA

Dekada disco...czas Boney M., Abby i wielu innych gigantów muzyki,którzy wtedy rozpoczynali...

Re: ABBA

Postprzez Pencroff » Cz lut 06, 2014 09:06

Michał napisał(a):Fajny zespół, można posłuchać... ale nie przeceniałbym jego roli w rozwoju muzyki (szeroko rozumianej) mieli parę "wpadek" w sensie muzycznym.

Oniemiałem jak to przeczytałem.I jeszcze nazywanie Abby disco polo :shock: Wiele zespołów z lat późniejszych mogłoby buty czyścić temu zespołowi. Kto pamięta dziś o innych grupach z tego okresu,z wyjątkiem Bonney M i jeszcze kilkiu ? Abba zaznaczyła się w muzyce w sposób dla większości nieosiągalny i nawet najwięksi sceptycy w tej materii nie maja innego wyjścia jak przyznanie tego. Jeśli Abba jest disco polo to jak nazwać cały nurt italo disco ? Abba jest legendarnym zespołem a jednym z tego świadectw jest to ze do dziś się o nich mówi,słucha się ich muzyki,a inne zespoły z tamtego okresu leżą w kanale zapomnienia.
Pencroff

Postprzez » Cz lut 06, 2014 09:06

Postprzez LadyCora » Cz lut 06, 2014 21:26

Michał napisał(a):Fajny zespół, można posłuchać... ale nie przeceniałbym jego roli w rozwoju muzyki (szeroko rozumianej) mieli parę "wpadek" w sensie muzycznym - takie kawałki jak typowe DP (Disco polo) - ok! jest z drugiej strony to zespół, który miał jakiś tam wpływ na póżniejszą (w latach 80) erę disco ale mimo to nie uważam, żeby to był zespół, którego można uważać za prekursora disco - to pomyłka jakaś jest, albo wymył zaślepionych fanów.

Które kawałki mają coś wspólnego z disco polo?
LadyCora
Odkrywca
Odkrywca

Postprzez Michał » Cz lut 13, 2014 12:43

Nie całościowo - nie nazwałem Abby "typowym DP" sensu stricte - spokojnie :) w każdym tanecznym utworze, w przypadku tego zespołu jest cząstka DP, tak jak w utworach Italo disco. A jeżeli chodzi o wpływ, na muzykę - także nie neguję, że mieli olbrzymi wpływ na późniejsze grupy tworzące muzykę "łatwą i przyjemną" :)
Wszak każdy ma swój gust, i ocenia podług siebie nieprawdaż? :)
Michał
Pasjonat
Pasjonat

Postprzez Classix » So mar 15, 2014 13:53

Abba do dziś się broni,fantastyczne piosenki,niepowtarzalny image przyciągają coraz to młodszych słuchaczy. U nas w Danii podobnie jak w pobliskiej Szwecji jest mnóstwo fan clubów,stowarzyszeń,w Kopenhadze jest pub oczywiście obwieszony plakatami zespołu,w którym cały czas czuć atmosferę czasów Abby i oczywiście cały czas z głośników płynie ich muzyka.
Myślę by wybrać się w tym roku do muzeum zespołu,do Szwecji bo jest to grupa bliska mojemu sercu.
Uwielbiam szczególnie cztery ostatnie płyty,które wreszcie sobie skompletowałem wraz z bonusami. Zespół Abba to monument muzyki popularnej.
Classix

Postprzez Minerwa » So mar 15, 2014 14:40

Piosenki taneczne to nie zaraz disco polo,troszkę nie to nazewnictwo. Abba nie grała po weselach,była popularna w mediach,ja uważam że ich muzyka była dużo bardziej ambitna niż np Modern Talking. Nazywanie nawet niektórych piosenek Abby szmirą (bo pewnie to autor tekstu o disco polo miał na myśli) jest niesprawiedliwe. Owszem,mieli lepsze lub gorsze hity,ale to zawsze były hity i to hity na poziomie.Moja ulubiona płytą jest pożegnalna płyta.Uwielbiam ten klimat,a najwspanialszą piosenka jest piękny utwór "The day before you came", którym mój ówczesny chłopak okraszał nasze romantyczne spotkania. Ojej jak to było dawno,ale piosenka po nim pozostała :D :D
Minerwa

Postprzez LadyCora » So mar 15, 2014 14:56

Ostatnia płyta ma specyficzny klimat. Trudno się dziwić, że nie osiągneła takiego sukcesu, jak poprzednie, bo jest to już inna muzyka. Oczywiście nadal jest to pop, ale już w innym wydaniu, bardziej wyrafinowanym. Nie ma już tej radości ze wspólnego grania, ale jest jakaś nowa jakość. Z jednej strony zmęczenie sobą nawzajem członków zespołu, ale z drugiej jest w tym jakaś świeżość. Słowem - album pełen paradoksów. Może właśnie dlatego nigdy nie potrafiłam i nadal nie potrafię porównać tej płyty z innymi albumami zespołu. Niby ten sam zespół, ale jakby już inna muzyka...
LadyCora
Odkrywca
Odkrywca

Postprzez Peters1984 » So mar 15, 2014 17:27

To moja ulubiona płyta, nieprawdopodobnie, miękkie subtelne choć znowu nie miałkie brzmienie. Taką ABBE lubię najbardziej.
Peters1984

Postprzez Polydor97 » N mar 16, 2014 19:37

LadyCora napisał(a): Może właśnie dlatego nigdy nie potrafiłam i nadal nie potrafię porównać tej płyty z innymi albumami zespołu. Niby ten sam zespół, ale jakby już inna muzyka...

Ja mam podobnie, z pozostałych bez wątpienia moim ulubionym albumem jest "Super Trouper", natomiast "The Visitors" to inna kategoria, żadnej piosenki dziewczyny nie śpiewają razem; nie ma tego "czegoś", co jest na poprzednich płytach, tak jak napisałaś - nowa jakość. Nie zmienia to jednak faktu, że to świetna płyta, nawet piosenka śpiewana przez Bjorna przypadła mi do gustu, choć duża zasługa w tym Agnethy i Fridy :wink:
@LadyCora, fajny avatar :twisted:

Minerwa napisał(a):Piosenki taneczne to nie zaraz disco polo,troszkę nie to nazewnictwo. Abba nie grała po weselach,była popularna w mediach,ja uważam że ich muzyka była dużo bardziej ambitna niż np Modern Talking. Nazywanie nawet niektórych piosenek Abby szmirą (bo pewnie to autor tekstu o disco polo miał na myśli) jest niesprawiedliwe.

Racja, nie pierwszy raz spotykam się z klasyfikowaniem wykonawców z tamtych lat jako "coś w stylu disco polo" i, nie powiem, strasznie mnie to irytuje. Zastanawiam się, skąd takie coś się bierze :roll: :?
Polydor97

Postprzez LadyCora » Pn mar 17, 2014 15:07

Polydor97 napisał(a):
LadyCora napisał(a): Może właśnie dlatego nigdy nie potrafiłam i nadal nie potrafię porównać tej płyty z innymi albumami zespołu. Niby ten sam zespół, ale jakby już inna muzyka...

Ja mam podobnie, z pozostałych bez wątpienia moim ulubionym albumem jest "Super Trouper",

To tak, jak u mnie ;)

Polydor97 napisał(a):natomiast "The Visitors" to inna kategoria, żadnej piosenki dziewczyny nie śpiewają razem; nie ma tego "czegoś", co jest na poprzednich płytach, tak jak napisałaś - nowa jakość. Nie zmienia to jednak faktu, że to świetna płyta, nawet piosenka śpiewana przez Bjorna przypadła mi do gustu, choć duża zasługa w tym Agnethy i Fridy :wink:

Rzeczywiście, nie ma się do czego "przyczepić" :) "Two For The Price..." nie jest może zbyt ambitne, ale przyjemnie się tego słucha, mimo że to piosenka śpiewana przez Bjorna :twisted:

Polydor97 napisał(a):@LadyCora, fajny avatar :twisted:

Dzięki :) Twój także :)

Polydor97 napisał(a):
Minerwa napisał(a):Piosenki taneczne to nie zaraz disco polo,troszkę nie to nazewnictwo. Abba nie grała po weselach,była popularna w mediach,ja uważam że ich muzyka była dużo bardziej ambitna niż np Modern Talking. Nazywanie nawet niektórych piosenek Abby szmirą (bo pewnie to autor tekstu o disco polo miał na myśli) jest niesprawiedliwe.

Racja, nie pierwszy raz spotykam się z klasyfikowaniem wykonawców z tamtych lat jako "coś w stylu disco polo" i, nie powiem, strasznie mnie to irytuje. Zastanawiam się, skąd takie coś się bierze :roll: :?

Myślę, że to wynika z niewiedzy. Ludzie często mylą muzykę dance'ową z disco, a stąd już blisko do disco polo (chociaż disco i disco polo to też jak alfa i omega :lol:).
LadyCora
Odkrywca
Odkrywca

Postprzez Polydor97 » Pn mar 17, 2014 19:41

LadyCora napisał(a):Myślę, że to wynika z niewiedzy.

Właśnie, niewiedzy :?
Polydor97

Postprzez » Pn mar 17, 2014 19:41

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lata 70-te... Era disco i spodni "dzwonów"