ABBA

Dekada disco...czas Boney M., Abby i wielu innych gigantów muzyki,którzy wtedy rozpoczynali...

Re: ABBA

Postprzez Michał » So maja 03, 2014 10:42

LadyCora - właśnie o to chodzi - Abba była przede wszystkim grupą Disco, a te rockowe, czy też glamowe naleciałości to tylko marginalny dodatek :) choć nie powiem: w rockowej odsłonie całkiem nieźle im to wychodziło :) Ale od zawsze będzie to jeden z najwybitniejszych przedstawicieli disco - dlatego też ma tak wielu fanów, gdyż disco to muzyka, która trafia nawet do takich zatwardziałych metalowców jak...ja :D
Michał
Pasjonat
Pasjonat

Postprzez » So maja 03, 2014 10:42

Postprzez LadyCora » So maja 03, 2014 11:41

Dobrze, więc zostańmy przy tym, że dla Ciebie to disco, dla mnie to pop. Najważniejsza jest ogólna wartość utworów (nie mówię tu tylko o ABBIE), a nie jaki to gatunek ;)
LadyCora
Odkrywca
Odkrywca

Postprzez Michał » So maja 03, 2014 12:03

Oki :) wszak Abba to wszechostronny zespół :) i odnajduje się różnorakiej muzycznej stylistyce :) dlatego czy to pop, czy to rock, czy w końcu disco to i tak Abba nagrywała tego typu utwory w nader profesjonalny sposób :)
Michał
Pasjonat
Pasjonat

Postprzez jollyroger72 » So maja 03, 2014 12:19

Kochani, a może był to discopop :?: :wink:
Obrazek"Hey, where am I?"
"You wanna know where you are?
Hahaha, in PARADISE!"
jollyroger72
Administrator
Administrator

Postprzez Polydor97 » N maja 18, 2014 19:07

Michał napisał(a):Myślę, że jak we wszystkim, to i w muzyce należy patrzeć nie tylko przez pryzmat bezgranicznego uwielbienia dla zespołu (bo takie podejście prowadzi do patologii) ale również należy spojrzeć krytycznie na dokonania swojego ulubionego bandu, i umieć dostrzec że nie "wszystko złoto, co się świeci".

Ja akurat nie patrzę na Abbę (właściwie bezkrytyczny jestem jedynie w jednym przypadku, ale to już inny temat :P ) bezkrytycznie, np. uważam, że pierwsze dwie płyty generalnie były słabe, w szczególności pierwsza :P
Michał napisał(a):LadyCora - właśnie o to chodzi - Abba była przede wszystkim grupą Disco, a te rockowe, czy też glamowe naleciałości to tylko marginalny dodatek :)

Disco też było "marginalnym dodatkiem" w twórczości tejże grupy ;) Abba była przede wszystkim grupą Pop :)
LadyCora napisał(a): Najważniejsza jest ogólna wartość utworów (nie mówię tu tylko o ABBIE), a nie jaki to gatunek ;)

Całkowicie się zgadzam :D Ale jednak jestem przeciwny nazywaniu Abby grupą disco, choć, żeby nie było, bardzo ten gatunek muzyczny lubię :P 8-)
jollyroger72 napisał(a):Kochani, a może był to discopop :?: :wink:

:lol: :lol: :lol: :lol:
Polydor97

Postprzez LadyCora » Pn maja 19, 2014 13:00

Polydor97 napisał(a):
Michał napisał(a):Myślę, że jak we wszystkim, to i w muzyce należy patrzeć nie tylko przez pryzmat bezgranicznego uwielbienia dla zespołu (bo takie podejście prowadzi do patologii) ale również należy spojrzeć krytycznie na dokonania swojego ulubionego bandu, i umieć dostrzec że nie "wszystko złoto, co się świeci".

Ja akurat nie patrzę na Abbę (właściwie bezkrytyczny jestem jedynie w jednym przypadku, ale to już inny temat :P ) bezkrytycznie, np. uważam, że pierwsze dwie płyty generalnie były słabe, w szczególności pierwsza :P

Ja także :) Z tym, że wolę "Ring Ring", niż "Waterloo" (zarówno jako piosenkę, jak i płytę ;)).
LadyCora
Odkrywca
Odkrywca

Postprzez Mamma Mia » Pt maja 30, 2014 07:47

Mnie też Waterloo się trochę przejadło. Ring Ring jest zdecydowanie lepsze. Ale ja najbardziej lubie trzy ostatnie płyty,mam do nich ogromny sentyment :)
Mamma Mia

Postprzez Figazmakiem » So sie 23, 2014 13:35

Bardzo lubię Abbę. Bez względu na to która wokalistka śpiewa są to piękne, melodyjne piosenki. Niepowtarzalny styl nieudolnie kopiowany przez młodszych wykonawców. Właściwie nie mam ulubionej piosenki, bo większość repertuaru Abby podoba mi się.
Figazmakiem

Postprzez Mamma Mia » N sie 24, 2014 21:28

Figazmakiem napisał(a):Bez względu na to która wokalistka śpiewa są to piękne, melodyjne piosenki.

Ale jednak piękniejsze piosenki tego zespołu są efektem anielskiego głosu Agnethy. Właściwie wszystkie to hity nad hity, a dwie z nich działają nie tylko na moje uszy ale i oczy, które nie mogą powstrzymać łez gdy słucham "The Winner Takes It All" i "The Day Before You Came". Dla mnie to najpiękniejsze piosenki jakie kiedy kolwiek powstały.
Mamma Mia

Postprzez Michał » N wrz 07, 2014 19:59

Cisza w temacie, a już 30.09. ukaże się Abba - Live at Wembley Arena
Legendarny koncert ABBY z 1979 roku na Wembley Arena po raz pierwszy w całości, zawiera niepublikowany dotąd utwór „I’m Still Alive”!

Album wiernie oddaje fenomen zespołu, który wówczas przeżywał apogeum swojej popularności.
Seria sześciu fantastycznych koncertów, jakie grupa dała na stadionie Wembley w listopadzie 1979 roku przeszła do historii jako jedno z najważniejszych momentów w historii światowego popu. Album „Live At Wembley Arena” to pełny zapis finałowego koncertu z 10 listopada 1979 roku, który ukazuje słynną czwórkę w najlepszej formie, u szczytu swoich możliwości.

Oprócz największych hitów, takich jak „Waterloo”, „Dancing Queen”, „SOS” czy „Fernando”, w programie koncertu znalazł się prawdziwy biały kruk – utwór „I’m Still Alive” w wykonaniu Agnethy Fältskog, który nigdy przedtem nie ukazał się na żadnej płycie.

Wydanie „Live At Wembley Arena” jest częścią obchodów jubileuszu 40-lecia kariery ABBY. Album ukaże się w dwóch formatach – jako podwójne CD i potrójne LP. Warto podkreślić, że nad produkcją całości czuwał syn Benny’ego Anderssona – Ludwig Andersson.

TRACKLISTA CD

Disc 1:
1. Gammal fäbodpsalm
2. Voulez-Vous
3. If It Wasn’t For The Nights
4. As Good As New
5. Knowing Me, Knowing You
6. Rock Me
7. Chiquitita
8. Money, Money, Money
9. I Have A dream
10 Gimme! Gimme! Gimme! (A Man After Midnight)
11.SOS
12. Fernando

Disc 2:
1. The Name Of The Game
2. Eagle
3. Thank You For The Music
4. Why did it have to be me
5. Intermezzo no 1
6. I’m Still Alive
7. Summer Night City
8. Take A Chance On Me
9. Does Your Mother Know
10. Hole in your soul
11 The Way Old Friends Do
12. Dancing Queen
13. Waterloo

TRACKLISTA LP

Vinyl 1 Side A:
1. Gammal fäbodpsalm
2. Voulez-Vous
3. If It Wasn’t For The Nights
4. As Good As New
5. Knowing Me, Knowing You

Vinyl 1 Side B:
1. Rock Me
2. Chiquitita
3. Money, Money, Money
4. I Have A dream

Vinyl 2 Side A:
1. Gimme! Gimme! Gimme! (A Man After Midnight)
2.SOS
3. Fernando

Vinyl 2 Side B:
1. The Name Of The Game
2. Eagle
3. Thank You For The Music
4. Why did it have to be me

Vinyl 3 Side A:
1. Intermezzo no 1
2. I Am Still Alive
3. Summer Night City
4. Take A Chance On Me