Smokie

Dekada disco...czas Boney M., Abby i wielu innych gigantów muzyki,którzy wtedy rozpoczynali...

Smokie

Postprzez Athena » Pn gru 09, 2013 15:52

Chris Norman, Alan Silson i Terry Uttley, będący filarami grupy, znali się ze szkoły.Po wielu perypetiach zwiazanych z nazwa zespolu wkoncu w roku 1975 grupa przyjęła ostatecznie nazwę Smokie.
W 1982 z zespołu odszedł Chris Norman, wokalista zespołu i zaczął karierę solową, jednak ostateczne rozstanie wokalisty z zespołem nastąpiło w 1986. Jego następcą został Alan Barton, zespół zwerbował także keyboardzistę Martina Bullarda i zespół znów cieszył się znaczną popularnością. Wkrótce odszedł także Pete Spencer, zastąpiony przez Steve'a Pinnella. W 1995 roku w wypadku samochodowym zginął Alan Barton.Ta Brytyjska grupa ma na koncie wiele przebojow mi najbardziej podobaja sie te z Krisem Normanem uwielbiam jego wokal wymienie kilka:"If You Think You Know How To Love Me" "Don't Play Your Rock 'n' Roll To Me" "Wild, Wild Angels" "I'll Meet You At Midnight" "Living Next Door To Alice" "Needles And Pins" "Oh Carol" "Mexican Girl" jak widac sporo tego bo piszac o tym zespole nie sposob pominac te hity do kazdej z nich mam sentyment choc grupe poznalam dopiero w latach 90-tych dzieki starszemu koledze.Swietne brzmienie ,melodyjnie,doskonaly jak dla mnie wokal,musial przyniesc efekt uwielbienia dla Krisa Normana.Wlasciwie dla mnie Smokie to Kris...Do dzis jestem zakochana w nim :oops:
Nie mozna tu nie wspomniec o duecie Krisa i Suzi Quatro ich przeboj "Stumblin' in" najczesciej gosci u mnie na listach.

zrodlo:wikipedia
Obrazek
Athena
Moderator
Moderator

Postprzez » Pn gru 09, 2013 15:52

Re: Smokie

Postprzez Nemesis » Cz gru 12, 2013 11:27

Mnie w pewnym momencie obrzydł ten zespół za przyczyną "Alice"... Wróciłem do niego kilka lat temu poznajac troszkę więcej i no własnie...syndrom Europe się odezwał... Jak się puszcza w koło jedna i ta samą piosenke w radio to takie są skutki... Poznałem rewelacyjne "Wild, Wild Angels", "Needles And Pins" (znałem tę piosenke z innego wykonania)...
Przypomniałem sobie też znane mi wcześniej,choć nie wiedziałem kto to śpiewa "I'll meet you at midnight "...
Prócz tego odkryłem kilka super dźwięków z "Norwegian girl" na czele.Tak to jest jak się zna kilka granych na okrągło piosenek... Poznanie całosci dokonań danego wykonawcy pozwala na odkrycie pełnej palety muzycznych barw... I jeśli chodzi o Smokie jest to jeden z tych zespołów,który mnie osobiście mile zaskoczył... Fajne,melodyjne granie okraszone świetnym głosem wokalisty...
Nemesis
Expert
Expert

Postprzez motyl13 » Wt gru 17, 2013 21:40

Duet Chrisa z Suzi jest jak dla mnie cudny. Uwielbiam go sluchać.
To samo tyczy sie "Smołków".
If You Think You Know How To Love Me, I'll Meet You At Midnight, Think About The Night - wspaniale odprężają a przy tym wokal Chrisa jest rewelacyjny.
Umie facet wyśpiewać emocje a to sobie niezwykle cenię. :)
motyl13
Zaangażowany
Zaangażowany

Postprzez 21Kris21 » Cz gru 19, 2013 21:40

W zasadzie lubię tylko kilka utworów w ich wykonaniu i to raczej na zasadzie sentymentu, bo słuchałem ich w czasach kiedy powstały, ale tylko w oryginalnych wersjach. Kupiłem nawet kiedys płyte CD Smokie, ale okazalo sie, że wszystkie nalepsze przeboje sa w troche innych wersjach, więc oddalem płyte koledze, bo szkoda było wyrzucic choć do tego sie właśnie nadawała.
Don't Play Your Rock 'N' Roll To Me
Living Next Door To Alice
I’ll Meet You At Midnight
i chyba jeszcze If You Think You Know How To Love Me
to wszystko co trawię w ich wykonaniu
choć moim zdaniem sa to utwory płaczliwe, a wiec zupełne przeciwieństwo tego co mi najbardziej odpowiada, czyli muzyka wesoła, taneczna, popowa.
Duetu Normana i Suzi nie trawię. Dla mnie Suzi Quatro skonczyła sie w momencie jak poznała Normana.
Niektorzy piosenkę Stumblin' In dają jako przykład muzyki glam rockowej - dla mnie to jest zupełne nieporozumienie, bo to ani glam ani rock.
Glam rock to prawie zupełne przeciwieństwo. Kojarzenie tego utworu poprzez osobę Suzi Quatro z glam rockiem to błąd i kompletna nieznajomość tego co śpiewała Suzi na początku lat 70-tych.
21Kris21

Postprzez » Cz gru 19, 2013 21:40

Powrót do Lata 70-te... Era disco i spodni "dzwonów"