Middle Of The Road

Dekada disco...czas Boney M., Abby i wielu innych gigantów muzyki,którzy wtedy rozpoczynali...

Middle Of The Road

Postprzez 21Kris21 » Śr sty 01, 2014 18:06

MIDDLE OF THE ROAD
Obrazek
To szkocki zespół muzyczny, który odnosił sukcesy w całej Europie i Ameryce Łacińskiej w roku 1970. Trzy z ich singli sprzedały się w ponad milionie egzemplarzy każdy i każdy z nich zdobył złotą płytę. Te trzy single to "Chirpy Chirpy Cheep Cheep" (który sprzedał się w ponad 10 mln egz.), "Tweedle Dee, Tweedle Dum" i "Soley Soley ". Tylko na początku 1972 roku grupa sprzedała ponad pięć milionów płyt.
Skład
Sally Carr wokalistka
Ken Andrew perkusja,
Ian McCredie gitarzysta
i jego brat, Eric McCredie basista
Zespół pod nazwą "Middle of The Road" powstał w dniu 1 kwietnia 1970 roku. Ale oni już grali razem pod nazwą Part Four od roku 1967 i później w stylu Ameryki Łacińskiej pod nazwą Los Caracas.

Przenieśli się do Włoch w 1970 roku, ponieważ w Wielkiej Brytanii nie mogli osiągnąć powodzenia. Tam spotkali się z włoskim producentem muzycznym Giacomo Tosti, który nadał grupie charakterystyczne brzmienie i umożliwił jej międzynarodowe sukcesy.

Zespół swój pierwszy i największy hit nagrał w Wielkiej Brytanii i był to debiutancki singel "Chirpy Chirpy Cheep Cheep", który osiągnął pierwsze miejsce na brytyjskiej liście przebojów w czerwcu 1971 r. i zachował ją przez cztery tygodnie. W sumie Middle Of The Road miał pięć singli na liście przebojów w Wielkiej Brytanii na przełomie lat 1971/72. Ale trwałe powodzenie osiągnął tylko w Niemczech, gdzie jedenaście razy zajął pierwsze miejsce na listach przebojów w latach 1971/74.

Na początku roku 1974 roku do grupy dołączył były członek grupy Bay City Rollers gitarzysta Neil Henderson. Był współautorem piosenek "Rockin 'Soul" i "Everybody Loves A Winner". Ale nie powtórzyły one sukcesu wcześniejszych nagrań zespołu.

Dzisiaj zespół nadal gra na imprezach muzycznych pod nazwą Middle Of The Road featuring Sally Carr. (Ale to już nie jest "ten" głos Sally.)
na podstawie Wikipedi oprac. 21Kris21
Od siebie dodam, że uwielbiam głos wokalistki z początku kariery zespołu - to taki śpiewający damski "Kaczorek Donald"
Na YouTube są wszystkie najbardziej przebojowe nagrania zespołu
Sacramento (dyskotekowo rockowe) zobacz też inny klip
Chirpy Chirpy Cheep Cheep
Soley Soley
Tweedle Dee, Tweedle Dum
Yellow Boomerang
Samson And Delilah
The Talk Of All The U.S.A.
Kailakee Kailako
Bottoms Up
a także mniej znane a znakomite
Honey No
Queen Bee
Nagranie Chirpy Chirpy Cheep Cheep jest coverem - pierwszy nagrał to Lally Stott.
Skowerowali to także Mac & Katie Kissoon i to nagranie jest bardzo podobne do wersji Middle Of The Road. (tylko głos nie ten i bas mniej zabójczy)
21Kris21

Postprzez » Śr sty 01, 2014 18:06

Re: Middle Of The Road

Postprzez Nemesis » Pt sty 03, 2014 21:40

Kurcze jak to dobrze mieć eksperta na forum od muzyki tej dekady... Kiedyś mój kolega prezentujac mi swoja kolekcję Slade i Smokie wspominał o tej grupie i polecał zapoznanie się z tą muzyką...teraz,gdy Kris zaprezentował Middle of the road na forum przypomniałem sobie o tym i poosłuchałem kawałków tej kapeli...I przy dwóch... "Chirpy Chirpy Cheep Cheep" i "Soley Soley" kopara mi opadła.... :o Przecie ja te numery znam doskonale ale w życiu nie kojarzyłem wykonawcy... Człowiek uczy się cały czas i odkrywa świat ,ten muzyczny też przez całe zycie... A przecie oba to moi rówieśnicy... Kapitalna,melodyjna nuta..
Oprócz tych dwóch przesłuchałem także pozostałe...do tego zapoznałem się z best'ami tej grupy... Świetne "Sacramento (A Wonderful Town)" , "Samba d'Amour" , "Everybody Loves A Winner" , "Queen Bee" czy "Hitchin' A Ride In The Moonlight"...
Fajny wokal i typowy dla lat 70 klimat jaki lubię sprawiaja ze słucha się Middle of the road znakomicie... Fajnie Kris że zaprezentowałeś ten zespół bo warto go naprawdę posłuchac i zobaczyć jaką kiedyś się grało muzykę...
Nemesis
Expert
Expert

Postprzez » Pt sty 03, 2014 21:40

Powrót do Lata 70-te... Era disco i spodni "dzwonów"