Judas Priest

Dekada disco...czas Boney M., Abby i wielu innych gigantów muzyki,którzy wtedy rozpoczynali...

Judas Priest

Postprzez ryba1969 » N mar 16, 2014 09:46

Obrazek

Judas Priest, zespół-legenda. Takie płyty jak British Steel , Turbo czy niezapomniany Painkiller należą do najlepszych gatunku ( dla mnie Painkiller w ogóle najlepszy Heavy Metalowy album)
Co sądzicie o tym zespole, czy ktoś jeszcze ich słucha, bo mimo 5 dych na karku goście wymiatają połowe młodych zespołów.

Dyskografia (za Wikipedia.pl):
Rocka Rolla - (1974)
Sad Wings of Destiny - (1976)
Sin After Sin - (1977)
Stained Class - (1978)
Killing Machine - (1978; w USA wydane jako Hell Bent for Leather)
Unleashed in the East - (1979)
British Steel - (1980)
Point of Entry - (1981)
Screaming for Vengeance - (1982)
Defenders of the Faith - (1984)
Turbo - (1986)
Priest...Live! - (1987)
Ram It Down - (1988)
Painkiller - (1990)
Judas Priest & Bruce Dickinson - Los Angeles - (1990; Bootleg)
Metal Works '73-'93 - (1993)
Jugulator - (1997)
Live Meltdown - (1998)
The Best of Judas Priest: Living After Midnight - (1998; kompilacja)
Demolition - (2001)
Live in London - (2002)
Electric Eye - (2003 )
Metalogy - (2004)
Angel of Retribution - (2005)
Nostradamus (2008)
ryba1969

Postprzez » N mar 16, 2014 09:46

Re: Judas Priest

Postprzez Dragon » Śr kwi 02, 2014 13:38

Niestety ostatnie czyli Angel i Nostradamus to ostry zjazd w dół. Nostradamus byłby słuchalny gdyby go skrócić o 2/3. Jako całość jest męczący choć przyznaję znalazło by się kilka fajnych momentów. I niech mi nikt nie wyskakuje z tym, że to ambitny album bo w porównaniu z latami 70 wypada jak przedszkolak przy dobrym studencie :wink: . Point of Entry czy Turbo to były fajne, proste, lajtowe albumy w żaden sposób nie pretendujące do bycia czymś więcej niż były i to jest ich wielka przewaga nad Nostradamusem. Gdzieś wyczytałem że Nostradamus to taki Ram it down 2. :D Ten kto to napisał powinien przejść się do lekarza,bo Ram it down zmiata Nostradamusa każdym dźwiękiem. Ale ogólnie rzecz biorąc jeden z najlepszych zespołów metalowych .
Dragon

Postprzez ryba1969 » Cz kwi 03, 2014 11:23

"Ram it down" zjada "Nostradamusa" na śniadanie. Jak komuś mogło wpaść do głowy takie porównanie :shock:
ryba1969

Postprzez Wilk Zły » Śr kwi 09, 2014 10:54

Jeden z najlepszych zespołów jakie kiedykolwiek istniały.Rob mimo ponad sześdziesiątki na karku pokazuje że rock w jego sercu nadal jest. Dla mnie wszystkie płyty to pokaz jak można adrenalinę przerobić na muzykę. Najlepsze płyty to British Steel, Defenders of the Faith , Turbo i Ram it down,ale Nostradamusowi też nie mogę nic zarzucić.
Wilk Zły

Postprzez Konik Polny » N kwi 13, 2014 15:52

Judas Priest jest zespołem, który można lubić. Choc nie wszystko jest takie rewelacyjne. Poczatkowy okres od "Rock"and"Rolli" jest bluesowo hard rockowy i nie jestem fanem tego okresu w ich twórczości.
Lata 80-te to najlepszy okres dla zespołu, a płyty "British Steel", "Screaming .....", czy nawet "Turbo" to doskonałe albumy.
Każdy z nich jest inny, ale łatwo poznać iż to zespół Roba i kumpli.
"Ram it Down" to kawał dobrego heavy metalu, potem zaczął zespól bardzo eksperymentować z mocnym trash-wym graniem.
To już nie dla mnie granie. "Nostradamus" jest nagrany na fali power metalowych płyt, i tego da się słuchać.
Muszę wrócic do tej muzyki.
Konik Polny
Odkrywca
Odkrywca

Postprzez WoyteK » Pn kwi 14, 2014 11:23

Nostradamus to płyta dla obecnych słuchaczy,wielu po niej jeździ a tak naprawdę to kawał dobrego grania. Nie uważam absolutnie że zespół obniżył loty w stosunku do starych płyt.Zmieniło się granie,to wszystko i dziś już granie takie jak w latach 70 czy 80 uważane jest za antyczne.
WoyteK

Postprzez jollyroger72 » So kwi 19, 2014 10:32

Przygodę z ta kapelą rozpocząłem od krążka "Turbo", który jest bardzo przyjemny dla ucha, choć trochę "miękki" i raczej dla ówczesnych Amerykan a nie Europejczyków... Późniejszy "Ram It Down" był już ostrzejszy i bardzo fajnie się go słucha :P Lubię z niego takie kilery jak "Hard As Iron" i monumentalny "Blood Red Skies". W międzyczasie ukazał się jeszcze koncertowy "Priest... Live", który obok "Live After Death" oraz "World Wide Live" jest jednym z najlepszych krążków koncertowych w historii... Znakomity dobór utworów :!:

"Painkiller" to płyta jeszcze cięższa od poprzedniczki, ale chyba zespół nie wiedział w którą stronę podążać... Podobnie jak nasze Turbo :( Takie miałem wrażenie. W efekcie rozbrat Halforda z resztą grupy. Nagrany w 1997 roku "Jugulator" to dla mnie prawdziwy majstersztyk. Muza ciężka i nowoczesna na owe czasy :P A taki "Bullet Train" rozpieprza wszystko :!: No i monumentalny "Cathedral Spires". GREAT ALBUM 8-)

Wszystko, co nagrali później to niestety równia pochyła... w dół. Nie ma o czym pisać. Nawet koncept-album "Nostradamus" nie zmieni mego zdania.
Lubię posłuchać ich z albumów z początku lat 80-tych, ale pierwszych krążków nie trawię... Pokręcona muza.

No i jeszcze jedna refleksja. "British Steel" jest dla mnie tak samo przereklamowany jak "The Number Of The Beast" wiadomej kapeli.
Obrazek"Hey, where am I?"
"You wanna know where you are?
Hahaha, in PARADISE!"
jollyroger72
Administrator
Administrator

Postprzez ryba1969 » N kwi 20, 2014 07:10

jollyroger72 napisał(a):"Painkiller" to płyta jeszcze cięższa od poprzedniczki, ale chyba zespół nie wiedział w którą stronę podążać... Podobnie jak nasze Turbo :( Takie miałem wrażenie.

Słusznie,mnie też takie refleksje i porównania nachodziły. Sami nie wiedzieli co grać. I niestety potem się to już tylko pogłębiało,a szczytem upadku dla mnie jest "Nostradamus",płyta niespójna,bez "jaj",odnoszę wrażenie że nagrana jedynie po to by podreperować kieszenie. Szczytowym osiągnieciem Judasów dla mnie są cztery albumy: "Screaming for Vengeance" , "Defenders of the Faith" , "Turbo " i "Ram it down". "British steel" można posłuchać,ale również nie uważam jej za klasykę tej grupy.
ryba1969

Postprzez shark » Wt kwi 22, 2014 17:54

Nostradamus jest przede wszystkim nierówne,obok kawałków świetnych takich jak "Death" , Lost Love" , "Exiled" , "Future of Mankind" znajduje się mnóstwo śmieci,ale JP wciąż jest rasowym heavy metalowym bandem,jednym z najlepszych na świecie.
shark

JP

Postprzez Borsuk » Śr kwi 30, 2014 06:09

U mnie przygoda z Judasami zaczęła się w końcówce lat '80 - posłuchałem na kasecie "Ram it Down" i chociaż wtedy Iron Maiden, Saxon i Motorhead były moimi ukochanymi zespołami pokochalem JP od pierwszego przesłuchania. Zacząłem szukać i po jakimś czasie zespół nie miał dla mnie tajemnic. "Painkiller" , "British steel" ,"Turbo" ,"Ram it Down" i "Nostradamus" to dla mnie najlepsze płyty zespołu.
Ostatnio edytowano Śr lip 09, 2014 07:09 przez Borsuk, łącznie edytowano 1 raz
Borsuk

Postprzez » Śr kwi 30, 2014 06:09

Następna strona

Powrót do Lata 70-te... Era disco i spodni "dzwonów"