Judas Priest

Dekada disco...czas Boney M., Abby i wielu innych gigantów muzyki,którzy wtedy rozpoczynali...

Re: Judas Priest

Postprzez Dragon » Śr maja 14, 2014 12:10

Swoją drogą nie wyobrażam sobie Jugulatora i Demolition z Halfordem. On by to położył jak nic, tak mi się wydaje. Nie ta ekspresja w głosie, nie ta moc. Słyszeliście może jakieś koncertowe (a może są i studyjne?) wykonania utworów z tych albumów z Halfordem?
Dragon

Postprzez » Śr maja 14, 2014 12:10

Postprzez jollyroger72 » Śr maja 14, 2014 16:13

Dragon napisał(a):Swoją drogą nie wyobrażam sobie Jugulatora i Demolition z Halfordem. On by to położył jak nic, tak mi się wydaje.

Zdecydowanie masz rację :!:
Obrazek"Hey, where am I?"
"You wanna know where you are?
Hahaha, in PARADISE!"
jollyroger72
Administrator
Administrator

Postprzez Michał » Śr lip 09, 2014 11:53

Nowy album jest jednym z lepszych, jakie ukazały sie pod szyldem Judasów: wersja rozszerzona zawiera dodatkowo 5 utworów. Album przypomina brzmieniem trochę "Painkillera", "Ram it Down", oraz "Angel of Retribution" - czyli można powiedzieć: klasykę lat '80.
Michał
Pasjonat
Pasjonat

Postprzez motyl13 » N wrz 14, 2014 18:25

Moimi ulubionymi płytami Judas Priest są w kolejności:
1. Painkiller
2. Turbo
3. Angel of retribution

Oczywiście dla mnie Judas to nie tylko te 3 płyty, bo znam ich ciut więcej.
Co prawda zapoznawałam sie z nimi dosyć dawno i na samym początku swojego romansu z hard&heavy więc wiele utworów wtedy z marszu odpadało.
Jednak w miarę zagłębiania sie w gatunki muzyczne po ciemnej stronie mocy odkrywałam coraz większa przyjemność ze słuchania Judasów.
I jedno moge powiedzieć, że ich muzykę da sie odkrywać na nowo, nie jest ważne czy słuchasz ich 10, 100 czy 1000 raz.
Niedawno dopiero odkryłam tą zaletę. Utwory zawierają wiele smaczków, które za pierwszym razem wydaja sie być albo banalne, albo zbyt oczywiste, albo wręcz niedostrzegalne, by po drugim czy trzecim przesłuchaniu wyleźć i chwycić słuchacza swoją magią.
Dodać moge, że uwielbiam kiedy Rob nie wyje jak "potępieniec" :wink: (czyli rozpoznawalny styl zespołu) tylko śpiewa używając niskiego rejestru swojego głosu.
Wydaje sie to takie nietypowe dla tego bandu...
Nie bede wymieniac wszystkich swoich ulubionych utworow, bo troche by zeszło. Jest ich jednak sporo :)
motyl13
Zaangażowany
Zaangażowany

Postprzez jollyroger72 » Wt wrz 16, 2014 18:02

Z innego wątku:
Michał napisał(a):(...) jednak co albumy z Hafordem, to nie z Owens'em - taki Jugulator nie ma nawet "startu" do Nostradamusa (...)

Pitu, pitu... :lol: Mam wręcz odwrotnie. Z "Nostradamusa" (choć jest sporo nowszy) nie pamiętam NIC a z "Jugulatora" mogę zanucić niemal wszystkie kawałki. Taki "Bullet Train" rozp....la a "Cathedral Spires" miażdży :!:
Obrazek"Hey, where am I?"
"You wanna know where you are?
Hahaha, in PARADISE!"
jollyroger72
Administrator
Administrator

Postprzez Michał » Wt wrz 16, 2014 19:41

Jolly - Na Nostradamusie mamy orkiestrowo - niemal progresywny HM, a na Jugulatorze...thrash niemalże - ale wiem, że Tobie podoba się bardziej taka muza jaką zawiera album z Owens'em. Ja jednak wolę lżejsze i klasyczne brzmienie JP. :)
Michał
Pasjonat
Pasjonat

Postprzez Wilk Zły » Śr wrz 17, 2014 10:14

Mnie z Jagulatora podobają się jedynie wspomniane "Bullet Train" i "Cathedral Spires". Mimo że to ostra płyta dla mnie jest taka sobie. Też zdecydowanie bardziej wolę Nostradamusa, ale i tak obie płyty nie umywają się do Ram It Down i Painkillera.
Wilk Zły

Postprzez pretty maid » Śr paź 01, 2014 22:19

Judas Priest zagra 27 czerwca 2015 r. w Atlas Arena - Łódź.
Ceny biletów: Trybuny - 155-199 zł Goldec Circle Early Entrance - 349 zł Golden Circle - 249 zł Płyta - 199 zł.
Kto lubi, niech przyjeżdża. :!:
Obrazek
Oh here they come
riders of the sun
and they will fight
back to back - back to back
pretty maid
Expert
Expert

Postprzez » Śr paź 01, 2014 22:19

Poprzednia strona

Powrót do Lata 70-te... Era disco i spodni "dzwonów"