Accept

Dekada disco...czas Boney M., Abby i wielu innych gigantów muzyki,którzy wtedy rozpoczynali...

Accept

Postprzez Nemesis » Pt kwi 18, 2014 20:10

Obrazek

Niemiecki zespół heavymetalowy z miasta Solingen. Założony już na początku lat 70. przez Udo Dirkschneidera. Jest jednym z najbardziej znanych niemieckich zespołów metalowych i europejskich przedstawicieli heavy metalu.
Chociaż przyczepiono mu łatkę zespołu "jednego przeboju" - Metal heart warto posłuchać innych kompozycji tej kapeli,wtedy okaże sie że to zespół nietuzinkowy,potrafiący grać i klasyczne pościelówy i soczysty,rasowy heavy metal.
Dla mnie gigantami jeśli o płyty Accept chodzi jest trójka "Balls to the Wall" , "Metal Heart" "Russian Roulette" orazkapitalny "Stalingrad" z genialnym kawałkiem tytułowym :arrow: http://www.youtube.com/watch?v=j0w0vcDvgqE
Przez pewien czas wokalistą Accept był Mark Tornillo,ale nie od dziś wiadomo że ten zespół to Udo,ikona tej grupy i bez niego zespół nie jest ten sam...
Kilka lat temu słuchając Innej twarzy Dirkschneidera czyli formacji UDO natknąłem sie na utwór w duecie z Doro Pesch z Warlock... I chociaż to nie Accept,musze się tym kawałkiem podzielić bo jest fantastyczny...

Dancing With An Angel

Dirkschneider dodaje Accept kolorytu i w dużej mierze jego wokal sprawia ze ta kapela jest jednym z najlepszych przedstawicieli niemieckiego cięzkiego grania...

Dyskografia zespołu

1979: Accept
1980: I’m a Rebel
1981: Breaker
1982: Restless and Wild
1983: Balls to the Wall
1985: Metal Heart
1986: Russian Roulette
1989: Eat the Heat
1993: Objection Overruled
1994: Death Row
1996: Predator
2010: Blood of the Nations
2012: Stalingrad
Nemesis
Expert
Expert

Postprzez » Pt kwi 18, 2014 20:10

Re: Accept

Postprzez Wilk Zły » Pt kwi 18, 2014 20:46

Mój tata podsunął mi ten zespół jako przykład dobrego heavy metalu, z początku zlekceważyłem Accept, ale teraz wróciłem do tego zespołu i usłyszałem, że to jest zespół godzien uwagi, perkusja z basem świetnie trzymają rytm, solówki są świetne, a śpiew jest zabójczy, jak się tak bliżej wsłuchać to możę przypomina trochę Exodusa (wokal Steva Sousy, czy jak mu tam było), lecz Exodus ma bardziej zbrutalizowany ten wokal. Polecam wam płyty Breaker, Restless and Wild, Balls to the Wall i oczywiście fenomenalny Metal Heart.
Wilk Zły

Postprzez jollyroger72 » So kwi 19, 2014 10:15

Najbliższe memu sercu są "Metal Heart" i "Russian Roulette" oraz albumy po reaktywacji w roku 2010. Muszę dodać, że lubię też muzę zawartą na "Eat The Heat" - bo choć to takie "amerykańskie granie" - to bardzo miłe dla ucha. Pierwsze albumy też są fajne, ale dla mnie to już trochę taki archaizm... Za to do najgorszych dzieł tej grupy zaliczam "Death Row" i "Predator"... Nie pamiętam, czy wysłuchałem tych albumów chociaż po 3 razy... Kaszanka straszna.
Teraz oczekuję na wydanie nowego krążka, który ma się ukazać w lipcu tego roku i będzie nosił tytuł "Blind Rage". Ponadto zespół ma wystapić na tegorocznym Przystanku Woodstock :) I chyba się wybiorę na ten koncert :wink:

Tak na marginesie - Accept to bardzo ważny dla mnie zespół, gdyż od "Perfect Strangers" Purpli i "Metal Heart" Acceptu rozpoczęła się moja fascynacja ciężkimi dźwiękami, która trwać będzie do końca świata i jeden dzień dłużej :lol: :lol: :lol:
Obrazek"Hey, where am I?"
"You wanna know where you are?
Hahaha, in PARADISE!"
jollyroger72
Administrator
Administrator

Postprzez ryba1969 » N kwi 20, 2014 07:24

Tak,zespół instytucja,Genialny wokal Udo,do tego granie jakie bardzo lubię. Nie będę wyjątkiem pisząc że płyty "Metal heart" i "Russian Roulette" to jedne z tych płyt,dla których zaprzedałbym duszę i które kocham miłością pierwszą. Kompozycje,styl grania,energia bija od tych piosenek tak ze człowiek pada. Nie będę wymieniał utworów,bo musiałbym całe tracki wypisać. Gigantyczne kamienie heavy metalu. Lubię też płyty " Restless and Wild" , "Balls to the Wall" ale tu juz wybiórcze kawałki,całościowo nie "zjadam" ich tak jak następczyń. "Princess of the Dawn " , "Balls to the Wall ", "Guardian of the Night" , "Fast as a Shark" z fantastycznym intro z czasów II WŚ no i piękna ballada "Winterdreams" to takie najlepsze piosenki z tych dwóch płyt. Później było gorzej,szczyt muzycznej tandety,i tu zgadzam się z Jollyrogerem72 osiągnęli na "Death Row" i "Predatorze" i juz myślałem ze po kapeli,a tu nagrali fantastyczny "Stalingrad" pełen fajnej wysmakowanej i świeżutkiej muzyki,także widoki na przyszłość są i mam nadzieję że po lekkiej zapaści ten zespół wróci na należne mu miejsce.
ryba1969

Postprzez shark » Wt kwi 22, 2014 17:56

Najlepsza kapela jaka kiedykolwiek istniała. Rasowy,krwisty heavy metalowy befsztyk,który mimo kilku wpadek nadal jest świeżutki i nic nie stracił na swojej wartości mimo upływu lat.
shark

Postprzez Axel Moon » So kwi 26, 2014 06:15

Dla mnie Stallingrad to muzyczne popłuczyny. Accept jest bardzo dobrym zespołem,ale...do płyty Russian Roulette. To co później to już tylko odcinanie kuponów od sławy jaką zdobyli wplecieniem Bethovena do Metal heart.
Axel Moon

Postprzez jollyroger72 » So kwi 26, 2014 08:42

Axel Moon napisał(a):To co później to już tylko odcinanie kuponów od sławy jaką zdobyli wpleceniem Beethovena do Metal heart.

Masz prawo do własnej opinii i szanuję to. Jednak chciałbym się odnieść do końcówki twej wypowiedzi. Otóż nie wiem czy wszystkim wiadomo, że w utworze "Metal Heart" jest również zapożyczenie z twórczości Piotra Czajkowskiego Slavonic March. Warto o tym wiedzieć, że "Metal Heart" to nie tylko Dla Elizy :wink:
Obrazek"Hey, where am I?"
"You wanna know where you are?
Hahaha, in PARADISE!"
jollyroger72
Administrator
Administrator

Postprzez Geminiman » N kwi 27, 2014 06:40

Ja mimo ze nie lubie za bardzo takich wokali doceniam nie tylko Metal heart,które jest klasyką bez dwóch zdań,ale wiele innych piosenek tego zespołu,chociaż fanem ich nie jestem. Chciałbym natomiast odnieść się do linku,w którym wokalista Accept śpiewa z jedną z moich ulubionych wokalistek - Doro.Nie znałem tej piosenki a jest piękna :shock: :shock: :shock: :shock: :o Dzięki.
Geminiman

Postprzez Wilk Zły » N kwi 27, 2014 18:26

Oczywiście MH to najbardziej znany utwór ale mówienie o tym że zespół odcina kupony od tej piosenki jest niesprawiedliwe,bo przed MH i po nagrali wiele zacnej,rasowej muzyki.
Wilk Zły

Postprzez Dragon » Pn kwi 28, 2014 05:42

Accept to legenda heavy metalu.Koniec i kropka. Ostatnia płyta udowodniła że wiele potencjału drzemie w tym zespole,mimo upływu lat. A nazywanie,choć nie wprost tego zespołu zespołem jednego utworu to jest ignorancja,nieznajomość innych nierzadko lepszych dokonań od Metal Heart :evil:
Dragon

Postprzez » Pn kwi 28, 2014 05:42

Następna strona

Powrót do Lata 70-te... Era disco i spodni "dzwonów"