Accept

Dekada disco...czas Boney M., Abby i wielu innych gigantów muzyki,którzy wtedy rozpoczynali...

Re: Accept

Postprzez Stormbringer » Pn kwi 28, 2014 11:06

Ja najbardziej lubię debiutancki album,później Breaker no i oczywiście jedne z najważniejszych płyt tego zespołu nagrane w latach 80 czyli Metal heart i jej następczynię. Później troszkę spadło moje zainteresowanie ich muzyką,ale pierwsze 6-7 albumów bardzo lubię.
Stormbringer

Postprzez » Pn kwi 28, 2014 11:06

Postprzez Glass Spider » Śr kwi 30, 2014 19:22

Ja też lubię "Breaker",ale nie zapominajmy o "Balls to the wall",płycie świetnej zapoczątkowującej świetną passę płytową Accept,przecież za kilka lat pojawi się klasyczny "Metal heart" i właściwie jego bliźniacza siostra "Russian Roulette". Ja do tych trzech płyt jeśli chodzi o akceptów wracam najczęściej z naciskiem właśnie na "Balls to the wall",płytę spójną muzycznie z takimi hitami jak tytułowy czy "Guardian of the Night" ,"Head Over Heels" albo nostalgiczne "Winter dreams".
A propos nostalgii to przyznam szczerze że pierwszy raz słyszałem ten duet jaki zapodaliście wyżej i jestem zaczarowany. Sprawdzałem czemu wcześniej nie znałem tej piosenki,okazało się ze sprawa jest prosta,bo ten kawałek ukazał sie na "Man and Machine" zespołu U.D.O, aja dużo wcześniej straciłem serce do tego drugiego zespołu Dirkschneidera. Może jednak wrócę do nich bo skoro wypuścili na świat tak piękny utwór,to kto wie,może jeszcze co znajdę.
Glass Spider

Postprzez jollyroger72 » Śr kwi 30, 2014 19:25

Glass Spider napisał(a):Może jednak wrócę do nich bo skoro wypuścili na świat tak piękny utwór,to kto wie,może jeszcze co znajdę.

Ta ballada jest świetna: Azrael
Obrazek"Hey, where am I?"
"You wanna know where you are?
Hahaha, in PARADISE!"
jollyroger72
Administrator
Administrator

Postprzez Black Sun » Śr cze 18, 2014 08:35

Zespół instytucja,własciwie wszystko żeście napisali już tutaj trudno coś dodać. Każda płyta z UDO to dzieło,a "Stalingrad" chodzi u mnie nieprzerwanie w samochodzie,bo to płyta z poziomu jaki Accept prezentował w latach 80. A już 19 lipca nowa płyta :)

Obrazek
Black Sun

Postprzez Michał » Cz sie 07, 2014 09:26

Black Sun napisał(a):A już 19 lipca nowa płyta :)

Premierę nowego albumu przeniesiono z 18 lipca na 15 sierpnia - już tylko tydzień :) ale podejrzewam że zaraz po weekendzie będę już po pierwszym odsłuchu :)
lista utworów:
01. Stampede
02. Dying Breed
03. Dark Side Of My Heart
04. Fall Of The Empire
05. Trail Of Tears
06. Wanna Be Free
07. 200 Years
08. Bloodbath Mastermind
09. From The Ashes We Rise
10. The Curse
11. Final Journey

Moim zdaniem obecny wokalista jest jednak słabym następcą wielkiego Udo, z którym to Accept nagrywał najlepsze albumy. Zresztą barwa głosu Marka Tornillo jest moim zdaniem trochę "przygaszona" oraz miejscami przypomina mi manierę wokalną Brian'a Johnson'a z AC/DC. Trochę to nie pasuje to dynamicznej muzyki, jaką prezentuje ten zespół. Widać to było wyraźnie podczas ostatnich koncertów grupy: Wacken, oraz na przystanku Woodstock.
Michał
Pasjonat
Pasjonat

Postprzez pretty maid » Pt sie 08, 2014 21:58

Dla mnie czołówka LP's to jednak te pierwsze: Breaker, Restless and Wild, Balls to the Wall, Metal Heart i Russian Roulette.
A swoją przygodę z Accept zacząłem od cenzurowanego /swego czasu/ Fast as a shark. 8-) - a sam teledysk zobaczyłem dopiero wiele lat później.
Obrazek
Oh here they come
riders of the sun
and they will fight
back to back - back to back
pretty maid
Expert
Expert

Postprzez Michał » Pt sie 15, 2014 10:05

Można coś skrobnąć nt. nowego albumu :) Całkiem przyzwoity heavy - metalowy to album - nagrany w muzycznie sterylnych warunkach, klimatycznie bliski ostatnim albumom "Stalingrad" i "Blood of the nations". Jednak to co najlepsze z tego albumu, to to, że Panowie nie zapomnieli o swoich "korzeniach" i umieścili dwa utwory na nowym albumie, które idealnie nawiązują do klasycznych płyt grupy z lat '80 - mowa o utworach: Wanna be free (do odsłuchania w propozycjach do listy TOP :) ) oraz Dark Side Of My Heart Poza tym - tak jak wspomniałem na początku postu: muzycznie jest...współcześnie, oraz co rzuca się w uszy najbardziej to brak...Udo Dirkshneider'a. :( który nadawał kompozycjom większej dynamiki i ekspresji. Natomiast wokal Marka Tornillo jest (w porównaniu do Udo) nieco wycofany i przytłumiony.
Michał
Pasjonat
Pasjonat

Postprzez jollyroger72 » Pt sie 15, 2014 14:10

Michał napisał(a):(...) oraz co rzuca się w uszy najbardziej to brak...Udo Dirkshneider'a. :( który nadawał kompozycjom większej dynamiki i ekspresji (...)

Może i masz racje, ale Udo obecnie też zjada koniec własnego ogona i gdyby stawiać na szalach ostatnie dokonania U.D.O. i Accept (choć jestem dopiero po niecałych dwóch odsłuchach) to zdecydowanie lepiej prezentuje się Accept :!:

PS. Wiesz już, że link nie działa :wink:
Obrazek"Hey, where am I?"
"You wanna know where you are?
Hahaha, in PARADISE!"
jollyroger72
Administrator
Administrator

Postprzez Glass Spider » N sie 17, 2014 11:18

Udo jest od tylu lat w biznesie muzycznym że wyrobił sobie własny styl, którego nie zmienia i dlatego może wydawac sie to wtórne. Tak samo jest z takimi kapelami jak Scorpions, Iron Maiden albo także twoj tak samo jak i mój ulubiony zespół, którym też zarzuca się zjadanie własnego ogona. Udo dodaje blasku muzyce accept i nikt go w tej kapeli nie jest w stanie zastąpić.
Glass Spider

Postprzez Aeolus » Pn sie 18, 2014 07:57

Michał napisał(a): Wanna be free (do odsłuchania w propozycjach do listy TOP :) )

Cała płyta mnie nie powaliła, mile dzielą ją od dwóch poprzedniczek, a lata świetlne od najlepszych płyt z przełomu lat 70 i 80. I nie chodzi mi już o wokaliste, Udo był osobowościa Accept, ale Tornillo moim zdaniem też dał radę. Bardziej chodzi mi o muzykę. Jak słusznie napisałeś sterylna, jak dla mnie aż za sterylna i te "metalowe serce" bije dużo słabiej. Ale utwór który zacytowałem jest świetny i super Michał że zaproponowałeś go do listy. Reszta piosenek, tak jak napisałem lekko mdła.
Aeolus

Postprzez » Pn sie 18, 2014 07:57

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lata 70-te... Era disco i spodni "dzwonów"