Within Temptation

Brudna muzyka,kraciaste koszule właśnie w tej dekadzie opanowały muzyczny świat. Ale stare gwiazdy także trzymały się mocno...

Within Temptation

Postprzez Nemesis » Pn mar 17, 2014 21:34

Obrazek

Zespół Within Temptation został założony w 1996 roku w Holandii przez Roberta Westerholta. Jako pierwszą Robert zaangażował wokalistkę – swoją dziewczynę Sharon den Adel. Następnie zaproponował współpracę byłym członkom swojej poprzedniej kapeli The Circle (działającej później pod nazwą Voyage). Jeroen van Veen i Michiel Papenhove przyjęli propozycje, ale zespół nadal potrzebował perkusisty i klawiszowca. Tym pierwszym został Dennis Leeflang, drugim zaś młodszy brat Roberta – Martijn Westerholt. W ten sposób powstał cały skład zespołu.
Swoją pierwszą płytę demo pt. "Enter" zawierającą utwory The Gatekeeper, Candles, Enter i Pearls Of Light rozesłali do kilku wytwórni fonograficznych. Oprócz mezzosopranu Sharon den Adel na krążku można usłyszeć także deathmetalowy growling Roberta Westerholta. Teksty piosenek poruszają zagadnienia związane z ciemnością, śmiercią, pustką i duchami.
Na drugą płytę zatytułowana "Mother Earth" zespół kazał czekać do grudnia roku 2000... Album na którym zespół zbliża się do metalu symfonicznego ze sporą domieszką motywów gotyckich, celtyckich i chórów. Płyta odniosła wielki sukces a największymi hitami okazały się utwory Our Farewell Ice Queen i tytułowy Mother Earth...
Mnie oprócz tych trzech singlowych kawałków najbardziej podoba się ponad 7 minutowy utwór Deceiver of Fools
Na kolejny album znów przyszło fanom zespołu długo czekac...ale jak się okazuje to 3-4 lata jest standartem wydawniczym tej grupy :wink: ALe może to i dobrze bo dzięki temu fani otrzymuja kompletne dzieła muzyczne...
"The Silent Force" ukazała się w listopadzie 2004 roku. Na pierwszym siglu ukazała się kompozycja Stand My Ground która stała się dużym przebojem w całej Europie. Mnie obok tego hitu najbardziej przypadły na tym albumie kawałki Forsaken , Memories (przepiękny numer) i mój znak zodiakuAquarius
W lutym 2007 roku Within Temptation ogłosiło współpracę z twórcami gry The Chronicles of Spellborn. W celu promocji gry zespół nagrał dwa utwory - The Howling oraz Sounds of Freedom. Pierwszy z nich znalazł się na wydanym miesiąc później kolejnym albumie studyjnym zespołu. Album "The Heart of Everything" został wydany 12 marca i z miejsca stał sie najlepiej sprzedajaca się płytą w Holandii. Uplasował się także na 2. miejscu w Belgii i Finlandii, trafił do Top 10 w ośmiu krajach! Pierwszym singlem promującym płytę został utwór What Have You Done w którym gościnnie zaśpiewał Keith Caputo z zespołu Life of Agony. Jednak dla mnie killerami tego albumu sa znów dwie ballady: Frozen i przecudowna,dla mnie najlepsza w całym dorobku Within Temptation piosenka [img=http://www.youtube.com/watch?v=r3w6iUMS7LQ]All i need[/img] :!:
Płyta świetna,pokazująca jak bardzo rozwinął się ten zespół przez 10 lat od debiutu.
I znów trzeba było niecierpliwie czekac na kolejne wydawnictwo holendrów.... Dopiero w marcu 2011 roku światło dzienne ujrzał album "The Unforgiving"... I mnie osobiscie rozczarował...bo po tym jak przed ukazaniem się tej płyty po stacjach radiowych hulał kawałek Utopia liczyłem na coś więcej.... Ale jest na tej płycie Sinéad i Iron,które na szczęscie ratują tę płytę w moich oczach...
W 2013 zespół wydał płyte "Q-music Sessions" zawierającą covery... Znalazł sie tam utwór zespołu The Who,znany później z wykonania przez Limb Bizkit Behind blue eyes...
Zespół nagrał także cover z Bonda Skyfall i swoja wersje znakomitej piosenki zespołu Frankie Goes To Hollywood The Power of love,ale z powodów praw autorskich nie mogły one zostać umieszczone na Q-music Sessions...
31 stycznia 2014 Within Temptation wydał kolejną,szóstą studyjna płytę zatytułowaną "Hydra"... I to juz jest taki album jaki najbardziej lubię...świeża,melodyjna muzyka ze znakiem Q... Silver moonlight , Paradise (zaśpiewany wspólnie ze znaną z grupy Nightwish znakomitą Tarją Turunen) i najlepszy na albumie utwór,zaśpiewany z Piotrem Roguckim z zespołu Coma kawałek Whole World Is Watching to tylko wycinek dobrej muzyki na tej płycie...
Ja miałem przyjemność widzieć Sharon i spółkę na koncercie w warszawskiej "Stodole" i muszę przyznać że wrażenie było piorunujące... Zespół zawodowy,wie co robi na scenie...anie przez moment się nie nudziłem...

Sharon den Adel prócz śpiewania w Within Temptation bierze udział w projektach muzycznych znanego z grupy Stratovarius fińskiego gitarzysty Timo Tolkki... I jak ona śpiewa to musi być pięknie:

Shine (zaśpiewana wspólnie z Elize Ryd z grupy Amaranthe)
Are you the one (cudo...perła muzyczna,której mogę słuchac bez przerwy)

Pomoc: wikipedia.fi , wikipedia.pl
Nemesis
Expert
Expert

Postprzez » Pn mar 17, 2014 21:34

Re: Within Temptation

Postprzez pretty maid » Wt lip 08, 2014 13:27

W sumie WT słucham od niedawna (dzięki innemu forum :wink: ) i osobiście najbardziej cenię The Unforgiving za wyjątkową różnorodność klimatu. Sinéad i Iron, też u mnie brylują.
Obrazek
Oh here they come
riders of the sun
and they will fight
back to back - back to back
pretty maid
Expert
Expert

Re: Bonfire

Postprzez Luiza33 » So lip 12, 2014 16:54

Sharon ma piękny głos,jednak nie wszystko mi się podoba z repertuaru tego zespolu. Na każdej płycie jest utwór bliski memu sercu,ale każda według mnie jest nierówna i zawiera piosenki których nie lubię. Ale zespół którego czasem warto posłuchać.
Luiza33

Postprzez » So lip 12, 2014 16:54

Powrót do Lata 90-te... Narodziny grunge