Problem podczas okresu

Wszystko co dotyczy dbania o zdrowie,zdrowego jedzenia oraz dbania o urodę i kondycję...

Problem podczas okresu

Postprzez Villhaxa » Wt lut 18, 2014 08:21

Parę godzin przed okresem i w pierwszym dniu okresu okropnie boli mnie brzuch. Czasem nawet tabletki przeciwbólowe nie chcą działać. Jakie są sposoby łagodzenia tego bólu (oprócz tabletek hormonalnych)?
Villhaxa

Postprzez » Wt lut 18, 2014 08:21

Re: Problem podczas okresu

Postprzez Bonsai » Wt lut 18, 2014 20:42

Ja osobiście kładłam sie na boku (jak miałam taka mozliwość) i podkulałam nogi.Doslownie zwijałam sie w kłebek. Mi pomagała NOSPA MAX rozkurczowa.

Miałam te problemy za panienki :) po urodzeniu dziecka od razu zniknely bóle miesiaczkowe a byłe mega maxi silne. teraz za to z lekka odczuwam bóle owulacyjne ale przynajmniej wiekm kiedy mozna zaplanowac dzidzie lub jej uniknac :).
Podobno sa jakies tabletki antykoncepcyjne które temu moga zaradzic i bierze sie je bodajrze tylko dwa miesiace :)
Bonsai

Postprzez Killashandra » Śr lut 19, 2014 11:08

To wygląda na ZNP- koniecznie trzeba stosować środki rozkurczowe, jak nie pomaga NO SPA< to lekarz powinien zaordynować coś z papaweryną.I być może zbadać,czy nie rozwija się endometrioza.
Killashandra

Postprzez Villhaxa » Pt lut 21, 2014 10:13

Troche mnie nastraszyłyście :( Spróbuje sposobu Bonsai,bo żadne leki przeciwbólowe nie pomagaja,Nospa także nie. Lekarz tez powiedział że to Zespół napięcia przedmiesiączkowego ale nie zaordynował żadnej konkretnej pomocy.
Villhaxa

Postprzez Anna » N mar 02, 2014 10:55

Też mam taki problem ale mi wystarcza apap lub ibuprom dwie tabletki dziennie :(
Anna
Autorytet
Autorytet

Postprzez Dżoanna77 » Pn maja 05, 2014 06:19

U mnie najgorszy jest pierwszy dzień... oj wtedy to cieżko jest.Jak jestem w domu, to pół biedy, wtedy biorę no-spę i kładę się, zwijam w kłębek i zasypiam... Na szczęście w kolejnych dniach już mnie tak nie boli i nie mam potrzeby brania tabletek przeciwbólowych,wystarczy herbatka rumiankowa.
Dżoanna77

Postprzez Toja » Pn sty 19, 2015 20:59

Z tym niestety jest bardzo indywidualnie. Niektóre kobiety (całe szczęście do nich nie należę) muszą być na zwolnieniu. Bardzo źle znoszą ten stan. Inne biegają, skaczą i nic im nie jest. Podobnie z ciążą. Zatem jeśli nawet lekarz nie pomoże, to nie pozostaje nic innego, jak przetrwać.
Toja

Postprzez Vibeke » Wt sty 20, 2015 12:10

Widzę, że my kobiety w te dni nie mamy łatwo, ani przed nimi. Ja na tydzień przed miesiączką zaczynam puchnąć, dostaję wielkiego brzucha i nawet 2 kg więcej, a w trakcie takie wzdęcia, że umieram. Biorę czasem kilka razy w ciągu dnia esp a jak przestaje działać to znowu, jakbym fermentowała od środka.
Vibeke

Postprzez Jovita » Wt sty 20, 2015 12:51

U mnie różnie to bywa. Raz zwijam się z bólu, innym razem ból jest do zniesienia, a kolejnym razem obywa się bez bólu. To tylko pierwszego dnia. Przeważnie jestem nie do życia. Niewiele jem. Później jest w miarę znośnie.
Jak zwijam się z bólu to biorę nospe. Mnie pomaga. Piję miętową herbata. Coś zimnego na brzuch. I jeszcze do tego długie kąpiele. W dość ciepłej wodzie.
Jovita

Postprzez » Wt sty 20, 2015 12:51

Powrót do Zdrowie i uroda