Włosy

Wszystko co dotyczy dbania o zdrowie,zdrowego jedzenia oraz dbania o urodę i kondycję...

Re: Włosy

Postprzez Vibeke » Wt lis 18, 2014 09:56

Noszenie czapki, suszenie suszarką, nagła zmiana temperatur, osłabienie organizmu przez przeziębienia i infekcje – to największe jesienno-zimowe zagrożenia dla włosów. O tej porze roku bardzo łatwo osłabiają się, łamią i stają matowe. Aby temu zapobiec, trzeba je odżywiać od wewnątrz stosując odpowiednią dietę, i od zewnątrz – dobrze dobranymi kosmetykami.
By włosy były piękne i lśniące musisz dostarczać im odpowiedniej ilości składników odżywczych oraz witamin (zwłaszcza A - retinolu, B, C oraz E). W diecie nie może zabraknąć, białek i nasyconych kwasów tłuszczowych. Twoje włosy będą wdzięczne za zjadanie marchewek i brokułów, podrobów, jaj, produktów mlecznych, tłustych ryb morskich i tranu. Na talerzu nie może też zabraknąć owoców – głównie cytrusowych oraz czerwonych i pomarańczowych np. brzoskwiń.
Właściwa pielęgnacja włosów
Nie każdy szampon czy odżywka są odpowiednie dla twoich włosów. Niektóre to tylko dobrze opakowane i ładnie pieniące się chemikalia, które może i myją, ale na pewno nie pielęgnują włosów. Tymczasem w składzie najskuteczniejszych kosmetyków powinny znaleźć się naturalne olejki odżywcze i ekstrakty roślinne jak np.: olej argonowy, palmowy, jojoba, awokado, masło shea lub wyciągi z orzechów. Gliceryna, aloes i miód to z kolei świetne substancje nawilżające. Pożyteczna jest też parafina, silikony oraz alkohole tłuszczowe. Nie wpływają one co prawda na same włosy, bo nie wnikają w ich strukturę, ale tworzą na ich powierzchni warstwę ochronną, dzięki której włosy nie łamią się, nie kruszą, łatwiej rozczesują i ślizgają jeden o drugi.
Vibeke

Postprzez » Wt lis 18, 2014 09:56

Postprzez Harpia » Cz lis 20, 2014 10:51

Ja używam naturalnego jedwabiu - Silk Therapy- odżywkę regenerującą. Zawiera ona czysty jedwab, witaminy i wyciągi z roślin. Rekonstruuje i silnie nawilża włosy i skórę głowy. Zapewnia włosom zniszczonym, suchym i matowym bardzo zdrowy wygląd, sprężystość i zmysłową miękkość. Włosy są podatne na układanie. Regularne stosowanie jedwabiu chroni włosy przed utratą wilgoci, wysoką temperaturą, promieniami UV, skutkami chemii fryzjerskiej oraz zanieczyszczeniami środowiska.
Pozostawia włosy jedwabiste z niewiarygodnym połyskiem.Bez spłukiwania.
Produkt jest bardzo wydajny. Dostępny w opakowaniach o różnej pojemności, od 15 do 150 ml
Harpia

Postprzez Dżoanna77 » Śr gru 17, 2014 10:19

Z szamponów, jeśli ktoś ma włosy suche polecam - Gliss Kur. Mają naprawdę dobrą linię, nie przetłuszcza, a równocześnie włosy się tak nie puszą i nie są tak suche. Natomiast już np. ich linia do włosów przetłuszczających się, mojej mamie nie służy. Odżywkę też bardzo polecam Gliss Kura, mała na dwa mycia, na ogół biorę złotą - naprawdę widać efekty.
Obecnie zastanawiam się nad kupnem Seboradinu. Ktoś coś wie o jego działaniu?
Dżoanna77

Postprzez Karioka » Śr gru 17, 2014 14:30

A znacie coś na przetłuszczanie się?
byłam u dermatologa, ale oczywiście usłyszałam, że nie ma na to lekarstwa, ech...
szampony miałam od dermatologa, ale działają na chwilę
Karioka

Postprzez Jadzia » Cz gru 18, 2014 12:14

Ja używam oleju arganowego. Po każdym myciu nakładam go na końcówki, a raz w tygodniu robię sobie z niego maskę.
Jadzia

Postprzez Villhaxa » Pt gru 19, 2014 10:59

Czytałam w internecie, że henna jest dobra na włosy, poprawia ich wygląd, nadaje im objętości i blasku, ale nie wiem ile w tym jest prawdy. Więc mam do Was pytanie, farbowałyście kiedykolwiek włosy henną? Uważacie, że dzięki hennie można zyskać lepszy wygląd włosów? Jakie macie zdanie na ten temat?

Chciałabym wypróbować, ale najpierw wolę się dowiedzieć czy to prawda.
Villhaxa

Postprzez ReNatka » Pt gru 19, 2014 12:33

Ja używam henny od pół roku. Wcześniej używałam różnych i róznistych farb do włosów aż dorobiłam się problemów z wypadaniem. Na jakiś czas przestałam farbować czymkolwiek i potem przerzuciłam się na henne. Włosy faktycznie są zdrowsze i nie wypadają. Tylko musi być to prawdziwa henna w proszku a nie jakiś syf w tubce który henne to ma w nazwie tylko- polecam Elda, dobra i tania albo Khadi jak chcesz wydać więcej
Jeszcze Lush jest fajna ale dostepna tylko przez allegro- i u mnie słabo się trzymała

Tylko pamiętaj że henna jest bardzo trwała i potem zmiana koloru może być mocno problematyczna
ReNatka

Postprzez Karioka » Wt gru 23, 2014 10:12

Ja natomiast dziś zrobiłam najprostszą maseczkę (ten właśnie olejek arganowy + 2 żółtka, trochę odżywki do włosów nivea i miód). Dopiero co zmyłam, jestem ciekawa efektów, zamierzam to powtarzać, ze dwa, trzy razy w tygodniu. Podobno pomaga :?:
Karioka

Postprzez Jadzia » Cz sty 15, 2015 15:29

Jak dla mnie odpowiednia dieta, dobry sen i odrobina wiedzy medycznej pozwolą ci zachować idealną kondycje włosów .

co do witamin pozwolę sobie zaczerpnąć informacji od specjalisty

Witamina B1 - pierś kurczaka, schab, ziarna słonecznika,
witamina B2 - brokuły, mleko, jogurt, wieprzowina,
witamina B6 - sardynki, banany, wątroba,
kwas pantotenowy - pieczarki, brokuły.
Jadzia

Postprzez » Cz sty 15, 2015 15:29

Poprzednia strona

Powrót do Zdrowie i uroda