Włosy

Wszystko co dotyczy dbania o zdrowie,zdrowego jedzenia oraz dbania o urodę i kondycję...

Włosy

Postprzez Jovita » Wt mar 18, 2014 15:34

Moje włosy są matowe. żeby choć przez jakiś czas miały połysk, muszę je farbować, ale farba szybko się zmywa i one znów wyglądają nieciekawie. to jest jak błędne koło! Ani szampony ani odżywki chyba na nie nie działają, co robicie by mieć ładne włosy, może jakaś z waszych porad okaże się skuteczna i spełnią się moje marzenia o ładnych włosach
Jovita

Postprzez » Wt mar 18, 2014 15:34

Re: Włosy

Postprzez Krecik » Śr mar 19, 2014 08:12

Znalazłem coś takiego.Może to pomoże tobie i innym paniom w odzyskaniu pięknego wyglądu włosów :)

Jeżeli w naszym organizmie brakuje jakiś składników mineralnych czy witamin, najszybciej zauważymy to na naszych włosach.
Włosy są bardzo wrażliwe na stres, warunki środowiska, zmęczenie, a także braki w diecie.
Pielęgnację naszych włosów powinniśmy rozpocząć od wewnątrz, ponieważ żadne upiększające szampony nam nie pomogą jeżeli włosy nie będą prawidłowo odżywione od środka.

Co powinniśmy dostarczyć naszym włosom żeby były piękne i lśniące:

cynk pierwiastek ten poprawia ukrwienie skóry, jest częścią składową włosa, ma wpływ na jego wytrzymałość i wygląd.
Znajdziemy go w życie, orzechach włoskich, migdałach, kukurydzy, słoneczniku, jajach, gryce, sezamie, a także w pszenicy.

magnez to drugi pierwiastek niezbędny do prawidłowego rozwoju włosa.
Szukaj go w brokułach, orzeszkach piniowych, fasoli, życie, jęczmieniu, orzechach włoskich, grejpfrutach, ziarnach dyni.

żelazo niedobór żelaza w diecie może prowadzić do łysienia. Grozi to zarówno mężczyznom jak i kobietom. Warto więc zadbać o odpowiednią podaż tego pierwiastka z dietą.
Najlepiej przyswajalne jest żelazo z czerwonego mięsa, podrobów, wędlin, ostryg, ale znajdziesz je również w szpinaku, pestkach dyni, orzechach, daktylach, morelach i pszenicy.

miedź niedobór miedzi prowadzi do odbarwienia i niekorzystnych zmian strukturalnych włosa. Pierwiastka tego szukajmy w orzechach, grochu, fasoli, kaszach, makaronach, produktach zbożowych oraz rybach i wątróbkach zwierzęcych.

wapń to nie tylko składnik budulcowy kości - także włosy potrzebują tego makroelementu.
Najlepszym źródłem wapnia jest mleko i produkty mleczne.Pełnowartościowe białko, w którym znajduje się odpowiednia ilość cysteiny, tryptofanu oraz metioniny. Aminokwasy te wpływają na wzrost, połysk, łamliwość i wypadanie włosów.
Białko, zawierające wszystkie niezbędne aminokwasy, znajduje się w mięsie, jajach, mleku i produktach mlecznych.

witamina A włosy szczególnie dotkliwie odczuwają brak właśnie tej witaminy, dlatego starajmy się nie dopuszczać do jej niedoborów.
Witaminę tę znajdziemy w tłuszczu i oleju rybnym, maśle, wątróbce, marchewce,

witaminy z grupy B w naszej diecie powinny znaleźć się brokuły, orzeszki piniowe, awokado, szpinak, owies, kurczak, banany, brukselka, migdały, daktyle, seler naciowy, ziarna słonecznika.

Sądząc po długości powyższej listy można sądzić, że nasze włosy są dość wymagające. Jednak nie potrzebują one nic więcej poza zdrową zbilansowaną dietą. Jeżeli masz trudności ze zbilansowaniem diety, można podeprzeć się suplementami z apteki. Na rynku dostępnych jest wiele preparatów pomagających nam we właściwej pielęgnacji włosów.

Nie dajmy się jednak zmylić - włosy mogą nam sygnalizować znacznie poważniejsze schorzenie niż tymczasowy brak witamin.

Warto więc pokusić się o laboratoryjną analizę włosa i zasięgnąć profesjonalnej opinii na temat stanu odżywienia naszej czupryny.
Krecik

Postprzez Athena » Pn mar 24, 2014 14:26

Jovita ja mam szybszy sposob na polysk.
Rozjasniam wlosy przynajmniej raz na trzy miesiace wiec mozesz sobie wyobrazic w jakim sa stanie o lsniacych wlosach moglam zapomniec.Kupilam szampon i odzywke Schwarzkopf z liquidem i keratyna Ultimate repair i nawet moje wlosy lsnia :shock: Odzywka jest bez spukiwania na wytarte wlosy rozpylic albo na suche jak wolisz i wlosy sie blyszcza :) tylko nie za duzo tej odzywki :!: Pomaga mi tez Elseve total repair 5 odzywka wypelniajaca wlokno wlosa oczywiscie szampon z tej samej serii tez wlosy ladnie blyszcza :)
Obrazek
Athena
Moderator
Moderator

Postprzez Anna » Pt mar 28, 2014 22:05

Jovita a może brakuje ci witamin ? zła dieta też żle wpływa na skórę i włosy...
Anna
Autorytet
Autorytet

Postprzez Carrie » N kwi 27, 2014 06:02

Ja używam serii kosmetyków Wella, po nich włosy są naprawdę miękkie, lejące, gładkie i lśniące smile Naprawdę jestem bardzo zadowolona ! Używam od trzech miesięcy a efekt jest cały czas świetny. Jeżeli chodzi o konkretną serię to co opakowanie zmieniam na inną do tej pory korzystałam z repair, frizz control i moisture smile moje włosy są bardzo mocne i długie, dlatego nie opieram pielęgnacji wyłącznie na myciu, dodatkowo stosuję swój rytuał, który pomaga mi przede wszystkim zachować zdrowy wygląd końcówek (nie rozdwajają się) plus przede wszystkim utrzymuje włosy na ich pierwotnym miejscu tj. na głowie :wink:
Carrie

Postprzez Athena » N kwi 27, 2014 13:04

Carrie a jaki to rytual stosujesz :?: Podziel sie tajemnica z mniej szczesliwymi pod wzgledem koncowek ,grubosci i ilosci wlosow forumowiczek :D :wink:
Obrazek
Athena
Moderator
Moderator

Postprzez Carrie » Wt kwi 29, 2014 19:06

Szczególnie przy długich włosach i problemie rozdwajających się końcówek musisz pamiętać o procedurze mycia. Szamponem dokładnie powinna być traktowana skóra głowy i włosy u nasady – one najbardziej tego potrzebują, a spływający kosmetyk oczyści również końce. Natomiast odżywkę należy nakładać od końców ku górze, dzięki temu trafi tam, gdzie jej potrzeba, a włosy zachowają puszystość. Spłukuj włosy chłodną lub letnią wodą – taka mniej wysusza, lepiej też domyka i uszczelnia łuski włosów. Mokry włos łatwiej jest uszkodzić, dlatego przy wycieraniu ich ręcznikiem raczej ściskaj niż trzyj, a jeżeli czas Ci na to pozwala, zrezygnuj z suszarki i pozwól włosom wyschnąć naturalnie. Na koniec czesanie – czesanie zaczynaj od dołu i kieruj się ku górze, a ze splątanymi miejscami spróbuj uporać się za pomocą palców, dopiero później je przeczesz.
Carrie

Postprzez Jessie » Cz maja 01, 2014 14:55

Jeśli włosy są farbowane i słabe należy myć je letnią wodą, a na końcu spłukiwać zimną . Najlepiej wybierać odżywki ze spłukiwaniem, by zbytnio nie obciążać włosów. Wybierać kosmetyki przeznaczone do włosów farbowanych, ponieważ zawierają takie składniki, które wzmacniają łuskę włosa, pielęgnują je, przedłużają trwałość koloru, nawilżają i głęboko odżywiają.
Przy używaniu prostownicy lub lokówki elektrycznej należy zabezpieczyć włosy kosmetykami termoochronnymi.
Dobre efekty daje olejowanie włosów. Wybrany olejek nakłada się na pasma włosów np. na noc, a następnie myje głowę delikatnym szamponem. Najlepiej sięgać po olejki naturalne (kokosowy, arganowy, migdałowy, jojoba). Po takim zabiegu włosy będą nawilżone, miękkie, błyszczące, sprężyste.
Blasku włosom doda płukanie wodą z dodatkiem soku z cytryny. Można też płukać w ziołowym naparze.
Dzięki właściwej pielęgnacji włosy farbowane będą mocniejsze, dobrze nawilżone, a także zachowają na długo piękny kolor i blask.
Jessie

Postprzez Smoczysko » Pn maja 05, 2014 04:54

Kiedyś bardzo wypadały mi włosy,garściami przy każdym myciu ale koleżanka powiedziała mi że na wypadające włosy jest bardzo dobry szampon marki Biokap dostępny w aptece. Ja kiedyś byłam sceptycznie nastawiona do takich specyfików, myślałam, że najważniejsza jest dieta, ale ten szampon NAPRAWDĘ działa cuda, u mnie po miesiącu wypadało o 2/3 włosów mniej, co uznałam, za prawdziwy cud :)
Smoczysko

Postprzez BrzydUla » Cz wrz 11, 2014 07:23

Kilka dostępnych i w miarę tanich leków poprawiających jakość włosów

Biotebal 5
Włosy mimo stosowania przez 4 miesiące nie przestały mi wypadać za to wzmocniły mi się bardzo paznokcie.Skóra wydawała się zdrowsza.Cena 29,99 w niektórych aptekach cena sięgała nawet 32 zł.

Skrzyp+vit
Zauważyłam że szybciej rosną mi po nich paznokcie jednak ani skóra ani włosy nie uległy poprawie cena 17 zł

Zincuprin
Poleciła mi te tabletki pani dermatolog po jednym listku włosy o wiele mniej mi wypadały cera mi się poprawiła i wzmocniły mi się paznokcie. Jedynym problemem jaki z nimi miałam jest to że ciężko je trafić w aptece i trzeba na nie długo czekać.Cena jest różna w zależności od apteki ale między 19 a 20 zł
BrzydUla

Postprzez » Cz wrz 11, 2014 07:23

Następna strona

Powrót do Zdrowie i uroda