Pielęgnacja cery

Wszystko co dotyczy dbania o zdrowie,zdrowego jedzenia oraz dbania o urodę i kondycję...

Pielęgnacja cery

Postprzez Vibeke » So lis 30, 2013 12:59

Odbudowa skóry jesienią

Jesienna pielęgnacja cery powinna być szczególnie staranna. Ze względu na to, że słoneczne, letnie dni mogły pozostawić na naszej twarzy ślady w postaci przebarwień, odwodnienia i szorstkości naskórka, warto postawić na rewitalizację skóry.

Pojawiające się wraz z wiekiem zmarszczki i bruzdy są efektem naturalnego starzenia się skóry i rozpadu kolagenu. Można z nim skutecznie walczyć stosując zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Jest to substancja wiążąca wodę i naturalnie występująca w skórze, która odpowiedzialna jest za prawidłowe nawilżanie. Dzięki niej skóra jest dobrze napięta, gładka i bez zmarszczek.

Aby właściwie nawilżyć swoją skórę, warto skorzystać z zabiegu mezoterapii.

- Zabieg ten polega na wstrzykiwaniu w skórę małych dawek odpowiednio dobranego preparatu regenerującego – wyjaśnia dr Dorota Krzyżanowska – Gernand z NZOZ Przychodni Lekarskiej MEDICA.

– Jednym z najczęściej polecanych preparatów do zabiegu mezoterapii jest właśnie kwas hialuronowy . Można go podawać śródskórnie w postaci niewielkich grudek, nieco głębiej – liniowo lub płytko w naskórek, wykonując dużą liczbę nakłuć. Dla lepszego efektu mezoterapię poleca się wykonywać w serii, na przykład co 2-4 tygodnie – dodaje lekarz.

Piękna, zdrowa cera to wielki plus i jeden z podstawowych składników urody. Warto więc o to zadbać i poświęcić trochę uwagi, chociażby dlatego, że zbliżają się Święta i sylwester, a w tych dniach chcemy być wyjątkowe.

Żródło:Kafeteria
Vibeke

Postprzez » So lis 30, 2013 12:59

Re: Pielęgnacja cery

Postprzez Anna » Śr lut 05, 2014 13:25

Ja osobiście do twarzy używam tylko kremu nivea mam bardzo wrażliwą cerę i na większość kremów reaguje uczuleniem,ewentualnie półtłusty krem firmy ziaja ale wolę nivea jest tańszy i łatwiej się wchłania,stosuję go wieczorem po umyciu buzi...natomiast dużą wagę przywiązuję do kremów do rąk , lubie kremy do rąk z firmy avon ... podobno nasze babcie pielęgnowały suchą skórę dłoni smarując je chyba gęsim tłuszczem i na to na noc wkładały rękawice wełniane skóra była super natłuszczona i miękka ja robie podobnie tylko zamiast tłuszczu używam maści z wit.A lub zwykłej wazeliny,po całej nocy ręce natłuszczone i gładkie :) :)
Anna
Autorytet
Autorytet

Postprzez cichutkiszept » N kwi 06, 2014 10:12

ja też zazwyczaj nivea ale jak bardzo sucha to na noc oliwa z oliwek :)

do rak tez najlepiej się sprawdza oliwa z oliwek
od czasy do czasy kąpiele w podgrzanej oliwie ......
cichutkiszept

Postprzez Anna » N kwi 06, 2014 10:20

Ewentualnie oliwka dla dzieci i rękawice też takie coś słyszałam... :)
Anna
Autorytet
Autorytet

Postprzez Villhaxa » So sie 23, 2014 19:55

Anna napisał(a):Ewentualnie oliwka dla dzieci

Sama stosuję i bardzo dobrze mi to służy. Kiedyś stosowałam napar z rumianku. Też było dobre, ale oliwka jest najlepsza.
Villhaxa

Postprzez motyl13 » N sie 24, 2014 09:02

Na skórę problemową, suchą oraz ze zmianami skórnymi polecam tonik do przecierania - rano i na wieczór.
Skład:
1 łyżeczka pokruszonych liści laurowych. Zalewamy ją wrzącą wodą, nakrywamy spodeczkiem a potem przelewamy w buteleczkę i po lekkim przestudzeniu przemywamy twarz. Pozostały płyn przechowujemy jeden dzień w lodówce.

Szczerze przyznam, że wypróbowałam i jestem bardzo zadowolona.
Dodatkowo borykam się z łojotokowym zapaleniem skóry i oprócz Emolium używam do przemywania właśnie tego toniku.

Oczywiście najpierw proponuję zrobić próbę na skórze a dopiero potem używać bez obaw.
Na efekty trzeba trochę poczekać, jednak warto.
Zwłaszcza, ze można zauważyć po 3-4 dniach używania, ze krostki szybciej się goją i łatwiej jest je usunąć ze skóry.

Oprócz toniku z liści laurowych polecam też przecierać skórę po zmyciu makijażu płynem micelarnym. Ja osobiście wypróbowałam łagodzący płyn micelarny BeBeuty (ten różowy) z Biedronki oraz płyn micelarny Lirene link

Nie byłam przekonana do ich skuteczności, ale po tym jak uspokoiła mi się cera, szczerze polecam. :)
Dodam jeszcze, że moja twarz wody nie ogląda (w sensie wody z kranu). :wink:
motyl13
Zaangażowany
Zaangażowany

Postprzez Gollum » N sie 24, 2014 11:59

A nie pomyślałyście o tym że większość problemów z cerą kobiet bierze się z codziennego nakładania na twarz kilogramów pudru i innych dziwnych smarowideł? :wink:
Gollum

Postprzez motyl13 » Pn sie 25, 2014 16:27

Gollum dlatego tak bardzo ważne jest dokładne zmywanie kosmetyków z twarzy oraz pielęgnacja. :)
Poza tym tony kosmetyków to używają gwiazdy, my szare myszki używamy chyba tylko 1/50 tego co gwiazdy ekranu, by ładnie wyglądać :D
Więc tak nie do końca trafiony zarzut.
Na cerę wpływ ma również odżywianie, więc tu należy upatrywać głównego wroga, oraz własnie oczyszczanie twarzy i jej pielęgnacja albo raczej brak :P
motyl13
Zaangażowany
Zaangażowany

Postprzez Anna » Pn sie 25, 2014 20:26

Gollum napisał(a):A nie pomyślałyście o tym że większość problemów z cerą kobiet bierze się z codziennego nakładania na twarz kilogramów pudru i innych dziwnych smarowideł? :wink:

Ja się nie maluję, a skórę mam bardzo wrażliwą :roll:
Anna
Autorytet
Autorytet

Postprzez tiffany » Pn sie 25, 2014 20:36

Ja rzadko się maluję, ale jak już to bardzo delikatnie. Mam koleżankę, która jednak nie potrafi funkcjonować bez makijażu. Wszystko trzeba robić z głową.
tiffany

Postprzez » Pn sie 25, 2014 20:36

Następna strona

Powrót do Zdrowie i uroda