Jak jeść ,by być zdrowym-czy wiemy, co jemy?

Wszystko co dotyczy dbania o zdrowie,zdrowego jedzenia oraz dbania o urodę i kondycję...

Re: Jak jeść ,by być zdrowym-czy wiemy, co jemy?

Postprzez BlackVelvet91 » Śr maja 14, 2014 07:03

Ja nie zwracam już uwagi na te wszystkie znaczki na produktach,kiedyś kupowałam w sklepach ze "zdrową żywnością" ale pomyślałam sonie ze życie jest zbyt krótkie by samemu sobie zapory stawiać. Wszystko co jemy ma teraz chemię,ale skoro nawet powietrze którym oddychamy może nas zabić,to lepiej niech to się stanie po zadowalającym i smacznym posiłku. To oczywiście żart,ale nawet tzw zdrowa żywność ma tyle wspólnego ze zdrowiem co jeż ze słoniem,dlatego pomyślałam sobie że jak mam się odźywiać trawą to wolę kurczakiem :D
BlackVelvet91

Postprzez » Śr maja 14, 2014 07:03

Postprzez Toja » Cz gru 11, 2014 20:32

Jeść wszystkiego po trochu, nie objadać się, tzn. często, ale nie dużo. Do tego trochę ruchu i będzie w miarę.
Unikać gotowych produktów. Lepiej samemu poświecić czas na gotowanie.
Toja

Re: Jak jeść ,by być zdrowym-czy wiemy,co jemy?

Postprzez BlackVelvet91 » N gru 14, 2014 11:14

Najzdrowiej jak napisała Toja jest samemu przygotowywać posiłki, a nie korzystać z tych chemicznie i sztucznie utrzymywanych w przydatności gotowych produktów.
BlackVelvet91

Re: Jak jeść ,by być zdrowym-czy wiemy,co jemy?

Postprzez Toja » Pn gru 15, 2014 17:05

BlackVelvet91 napisał(a):Najzdrowiej jak napisała Toja jest samemu przygotowywać posiłki, a nie korzystać z tych chemicznie i sztucznie utrzymywanych w przydatności gotowych produktów.

Chyba, że ktoś lubi mieć w sobie tablicę Mendelejewa :mrgreen:
Toja

Postprzez tiffany » Wt gru 16, 2014 15:01

No tak, tylko że te niby świeże, nie konserwowane produkty też mają teraz w sobie mnóstwo chemii. :roll:
tiffany

Postprzez Toja » Wt gru 16, 2014 15:38

Jak mają nie mieć skoro środowisko do idealnych nie należy :roll:
Toja

Postprzez Flow » Pt gru 19, 2014 15:36

Nie stosuje diety tylko jem zdrowo i uprawiam sport.nigdy nie brałam tabletek (teraz ciagle sie slyszy suplement diety, suplementy by dziecko sie uczylo,suplement by dziecko mialo apetyt) to wymysł marketingowy zeby kase robic. Wystarczy ruch i dobre jedzenie owoce warzywa...czekolady moge nie jesć 2 miesiące, bo mnie nie ciagnie do niej,a jak sie zacznie to zjem cala w jeden dzien i tyle.Wole jablko gruszke niz chipsy,napoje,woda mineralna niegazowana.
Flow

Postprzez jollyroger72 » Pn lut 02, 2015 21:20

Coś dla pań o zbyt małym biuście :wink:

Obrazek
Obrazek"Hey, where am I?"
"You wanna know where you are?
Hahaha, in PARADISE!"
jollyroger72
Administrator
Administrator

Postprzez Toja » Cz lut 05, 2015 18:04

A co mogą jeść panowie, żeby co innego im urosło ? Ręce czy inne kończyny :mrgreen:
Toja

Postprzez Jadzia » Cz kwi 09, 2015 08:39

Ludowa mądrość głosi, że wystarczy jadać jedno jabłko dziennie, aby być zdrowym i szczupłym. I jest w tym dużo racji. Żaden owoc bowiem nie zawiera jednocześnie aż tylu wartościowych składników - jest w nim ponad 300 ważnych dla zdrowia i urody substancji. Są to m.in. witaminy B i C oraz sole mineralne: jod, potas, wapń, fosfor, sód, żelazo. Mają wprawdzie także cukier
, ale jest on łatwo przyswajalny.

Jabłka są jednym z najbogatszych źródeł błonnika pokarmowego. Jego zadaniem jest regulowanie i przyspieszanie procesów trawienia. Błonnik ma zdolność wchłaniania wody, dzięki czemu zwiększa się objętość pokarmu - pęcznieje on bowiem w żołądku i daje uczucie sytości. Niska kaloryczność tych owoców (tylko 46 kcal w 100 g) powoduje, że możesz ich zjeść dużo, zachowując szczupłą sylwetkę. Obecne zaś w jabłku pektyny oczyszczają jelita i pomagają usuwać produkty
przemiany materii. Niezwykle ważną rolę odgrywają też kwasy organiczne (cytrynowy i jabłkowy) - wytwarzają one specjalny rodzaj białka, utrudniającego odkładanie się tłuszczu w komórkach.

Jedz i ruszaj się !!

Jeśli masz niewielką nadwagę, skorzystaj z naszego trzydniowego jadłospisu opartego na jabłkach. O tej porze roku jest ich w sklepach pod dostatkiem i właśnie teraz są najtańsze. Podczas tej smacznej diety nie będziesz chodziła głodna, a i tak zgubisz 2-2,5 kg. Pamiętaj tylko, jak zawsze, o niezbędnej dawce ruchu. Po zakończeniu tej krótkiej diety nie rezygnuj z codziennego zjadania 2-3 jabłek. Sięgaj po nie zamiast po inne przegryzki, a bez trudu utrzymasz szczupłą figurę.
Jadzia

Postprzez » Cz kwi 09, 2015 08:39

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zdrowie i uroda