Sposoby na przeziębienie

Wszystko co dotyczy dbania o zdrowie,zdrowego jedzenia oraz dbania o urodę i kondycję...

Sposoby na przeziębienie

Postprzez Vibeke » Śr gru 17, 2014 08:43

Moje domowe sposoby na przeziębienie/grype:

- czosnek, najlepiej na surowo (można np. twarożek z czosnkiem zrobic do chleba)
- miód z cytryną
- herbata, dużo herbaty, a najlepiej ziołowych herbatek, owocowe tez sa dobre - mod w herbacie jest ok, pod warunkiem, ze dodamy go, kiedy herbata juz wystygnie, ponieważ w temperaturze powyzej 40st.C miod traci sporą wiekszość swoich cennych składnikow...
- cytrusy: cytryny, grejpfruty, kiwi(!) - ale uwaga na gardło, jak boli, to taka cytryna może je jeszcze dodatkowo podrażnić
- płukanie gardła ciepła woda z sola, jak gardło boli
- moczenie stop w misce z gorącą wodą - przed pójściem spać, po wyciagnieciu z wody od razu cieple skarpety i pod kołdrę. świetne na katar
- zimne oklady na czoło, gdy goraczka
- syrop z czarnej rzepy i miodu
- delikatne, tluste zupy: do wody wrzucamy cebule, marchewke, czosnek (można dodać jeszcze pietruszke czy seler); solimy, pieprzymy - doprawiamy; gotujemy. Jak sie troche pogotuje (warzywa musza byc miękkie!), dodajemy oliwy z oliwek, żeby sie "oka" zrobily i cale bylo takie, hm, tlustawe. Może być też rosół
Vibeke

Postprzez » Śr gru 17, 2014 08:43

Re: Sposoby na przeziębienie

Postprzez Michał » Śr gru 17, 2014 09:33

Po co tyle "wynalazków" :wink: mi na gardło/przeziębienie wystarczy tzw. "ćwiartka" miętówki - wypijam przed spaniem, a na drugi dzień nie ma śladu po przeziębieniu :)
Michał
Pasjonat
Pasjonat

Postprzez Toja » Pn sty 19, 2015 20:54

Priorytet to wygrzać ten tego :D

A w ogóle, to każdemu co innego pomaga. Często niestety nie domowe sposoby, lecz wizyta u lekarza.
Toja

Postprzez Toja » Pn mar 09, 2015 12:01

Nawiązując do postu wyżej - nie dostosowałam się ostatnio i choróbsko przeciągnęło się. Głupota nie boli, ale i ją trzeba leczyć :mrgreen:
Toja

Postprzez Jadzia » Cz mar 19, 2015 09:28

No mnie też właśnie dopadło choróbsko, ale miodek i opieka mojego mena pomogły. Widać że wiosna idzie, bo właśnie wtedy najczęściej, łapie mnie przeziębienie .
Jadzia

Postprzez Mycha » Cz mar 26, 2015 09:19

Czosnek. Zawiera naturalny antybiotyk i już nie raz postawił mnie na nogi :)
Mycha

Postprzez Michał » Cz mar 26, 2015 09:58

Zamiast czosnku (który - "śmierdzi z gęby na kilometr") polecam czerwoną cebulę - nie ma intensywnego zapachu a pomaga jak czosnek...albo (bądźmy szczerzy)"ćwiartka" wygrzewającej smakowej wódki
Michał
Pasjonat
Pasjonat

Postprzez rajskadolina » Wt maja 03, 2016 15:10

Miałam trochę przejść z moim dzieckiem, które wiecznie łapało przeziębienie, a przy tym dość intensywny katar. Na szczęście udało mi się znaleźć skuteczny sposób, by szybko się z nim uporać. Znajoma poleciła mi sprawdzony wg niej syrop na katar dla dzieci. Zapoznałam się z jego składem na stronie: http://akademianiechorowania.pl/produkty/ i stwierdziłam, że można spróbować takiego rozwiązania. Okazało się bardzo skuteczne 8-)
rajskadolina

Postprzez » Wt maja 03, 2016 15:10

Powrót do Zdrowie i uroda