Mydła w pielęgnacji skóry twarzy i ciała?

Wszystko co dotyczy dbania o zdrowie,zdrowego jedzenia oraz dbania o urodę i kondycję...

Re: Mydła w pielęgnacji skóry twarzy i ciała?

Postprzez motyl13 » So mar 14, 2015 18:26

Arek przeca sklepowe to sama chemia, to się nie dziwię że twoja buzia wygląda potem, jak wygląda. Wiem też że niektórzy nie mają z mydłami problemu (np. mój ojciec) ale niestety nie każdy.
Dlatego mydło do golenia to fajna inwestycja dla faceta, który nie chce wyglądać jak negatyw muchomora :wink:
Tak sie rozgadałam o tych mydłach, że zrobiłam dzisiaj jedno :mrgreen: ciekawa jestem jak wyjdzie, bo to był czysty spontan :P
motyl13
Zaangażowany
Zaangażowany

Postprzez » So mar 14, 2015 18:26

Postprzez jollyroger72 » So mar 14, 2015 18:43

motyl13 napisał(a):a co, czyżby panowie stronili od mydła :lol:

Nie, ale normalne mydła nie mają na moją skórę negatywnego wpływu, więc nie eksperymentuję :wink:
Obrazek"Hey, where am I?"
"You wanna know where you are?
Hahaha, in PARADISE!"
jollyroger72
Administrator
Administrator

Postprzez motyl13 » So mar 14, 2015 18:54

Ano widzisz, to jesteś jak mój ojciec... eee znaczy się - nie masz problemu z używaniem mydeł do golenia jak mój ojciec :lol: :P
Szczęściarz, też bym chciała mieć taka cerę, by tylko przemyć twarz mydłem (obojętne jakim) i nie mieć na niej problemów potem.
Gdybym tak zrobiła, to chyba skóra by mi płatami zeszła :shock: a ja któregoś dnia przeszła bym horror :o po tym mikrodermabrazja nie byłaby mi potrzebna :lol: :lol:
motyl13
Zaangażowany
Zaangażowany

Postprzez tiffany » N mar 15, 2015 10:16

Ja co prawda nie mam jakiś większych problemów, ale od dawna używam ręcznie wyrabianych i naturalnych mydełek. Koleżanka zaraziła mnie, spróbowałam i już żadne żele, mydła chemiczne albo inne specyfiki nie są mi potrzebne. Najpierw używałam tylko kokosowego Sabonell, znakomitego mydełka na bazie czystego kokosowego olejku, teraz stosuję naprzemiennie Sabonell z mydełkiem Arganowym. Wyglada troszkę jak ser :D, ale jest fantastyczne.
Polecam wszystkim. Fajnie że zapanowała moda na naturalne produkty, może troszkę droższe,ale zdrowsze. Dzięki za ten temat Motyl13 ! Zdrowe życie trzeba promować!
tiffany

Postprzez Lea » Pn mar 16, 2015 08:30

Jak będziecie w Warszawie polecam Starą Mydlarnię na Chmielnej. Ja od dawna tam się zaopatruję. Genialne miejsce z wielkim wyborem super mydełek.
A jeśli kogoś zainteresuję podaję stronkę http://mydlarniawarszawa.pl/oferta_mydla.html
Ceny trochę wysokie, ale czy warto oszczędzać w takich sytuacjach jeśli chodzi o nasze zdrowie i dobre samopoczucie?
Lea

Postprzez motyl13 » Pn mar 16, 2015 14:36

tiffany napisał(a):(...)Dzięki za ten temat Motyl13 ! Zdrowe życie trzeba promować!

No problem :wink: Dodatkowo mogę powiedzieć, że po takim rytuale z mydełkiem marsylskim w ręku naprawdę poprawia się samopoczucie.
Poza tym są niezwykle delikatne i naprawdę czuć, że nie ma w nich chemii. Skóra jest gładziutka i pachnąca (tak, tak, zapach zostaje na skórze baaardzo długo)

Lea zajrzałam na strone Starej mydlarni i tam zawsze było drogo, choć myślałam że będzie gorzej... Raz w miesiącu można sobie pozwolić na taki wydatek. Mydło można sobie samemu zrobić, a np balsam dokupić. Niedługo zamierzam spróbować domowego peelingu, ciekawa jestem czy mi sie uda. Jak wyjdzie to się pewnie pochwalę :D :lol:
motyl13
Zaangażowany
Zaangażowany

Postprzez Luiza33 » Wt mar 17, 2015 22:27

Fakt, Stara Mydlarnia ceni się nie tylko za produkty :wink: Można też zajrzeć w Warszawie do sklepów Bioorganiki na Nowolipki i na Belgradzkiej Byłam tam też troszkę drogo, więc tylko popatrzyłam. Jeśli jednak kogoś z poza Warszawy zainteresuje to maja też stronkę http://bioorganika.pl/77-mydla-purite

Oprócz zamówionego mydełka szarpnęłam się na mydło z algami morskimi i z eukaliptusem Coś wspaniałego :!:
Luiza33

Postprzez Luiza33 » Pt mar 20, 2015 21:47

I jak motyl13? Robiłas te mydełka? Ja próbowałam ale chyba pomyliłam proporcje i wyszło takie nie wiadomo co :oops: Ja odkąd używam tych mydełek od razu lepiej. Zmiana o 360 stopni :)
Luiza33

Postprzez Mycha » Cz mar 26, 2015 09:36

Od dawna stosuję żel myjący Physogiel i jestem bardzo zadowolona. Mydełek, o jakich piszecie nie próbowałam, ale słyszałam że potrafią czynić cuda z cerą.
Mycha

Postprzez motyl13 » Cz mar 26, 2015 15:28

Luiza robiłam. Jedno mydełko się nie udało (i tak je zużyję), drugie natomiast tak. :)
Peelingujące z cukrem i cynamonem całkiem nieźle wyglądają i pachną :) a dodatkowo delikatnie złuszczają. :)

A czemu uważasz że nie wyszło Tobie mydełko :?: :)

Cieszę sie, że przypasowało ci używanie mydełek. Mnie również i polubiłam ten mój rytuał z mydełkami. :)
motyl13
Zaangażowany
Zaangażowany

Postprzez » Cz mar 26, 2015 15:28

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zdrowie i uroda