Mydła w pielęgnacji skóry twarzy i ciała?

Wszystko co dotyczy dbania o zdrowie,zdrowego jedzenia oraz dbania o urodę i kondycję...

Mydła w pielęgnacji skóry twarzy i ciała?

Postprzez motyl13 » Pt mar 13, 2015 09:22

Chciałam założyć taki temat, ponieważ ciekawa jestem jaki macie pogląd na mydła a żele do mycia.
Oczywiście nie mówię tu o mydłach palmolive czy innych ze sklepowo-marketowych półek.
Sama pomalutku przestawiam się na mydlaną rewolucję: zaczynałam od włosów, twarz też już myje mydłem i są pierwsze efekty.
Teraz zaczynam przerzucać ciało z żeli pod prysznic naszpikowanych chemią na naturalne mydełka.
Myślę także o tym, by mieć w swojej szafce na kosmetyki mniej chemii a więcej natury.
A jak u was??
motyl13
Zaangażowany
Zaangażowany

Postprzez » Pt mar 13, 2015 09:22

Re: Mydła w pielęgnacji skóry twarzy i ciała?

Postprzez Luiza33 » Pt mar 13, 2015 15:09

Ja niestety każde mydełko jakiego używałam musiałam prędzej czy później odstawić. Mam bardzo wrażliwą cerę i niestety mydła mi nie służą, choćby nie wiem jak bardzo naturalne były. Ostatnio używam dostępnych w rosmanie żeli Isana Med. Mają dobre Ph dla mnie i po umyciu twarz jest aksamitnie gładka.
Luiza33

Postprzez motyl13 » Pt mar 13, 2015 15:23

Nawet mydełka Tołpy, albo ręcznie wytwarzane aleppo?
No to chyba stwierdzam, że aż tak problemowej cery nie mam :wink: bo mydła mi pasują, byleby tylko za bardzo nie ściągały twarzy.
Ja właśnie od dzis zaczynam używać osławionego aleppo, zobaczymy jak będzie z niedoskonałościami. :)
motyl13
Zaangażowany
Zaangażowany

Postprzez Luiza33 » Pt mar 13, 2015 16:56

motyl13 napisał(a):Nawet mydełka Tołpy, albo ręcznie wytwarzane aleppo?

O! Tych mydełek nie znam. A mogłabyś mi powiedzieć gdzie je można dostać?
Luiza33

Postprzez motyl13 » Pt mar 13, 2015 18:09

powiem ci, że ja akurat kupowałam na allegro, ale w sumie jeżeli zamawiałabyś sobie więcej to chyba najbardziej opłaca się na stronie http://biolander.com/
Tołpa ma swoją stronę i sklepik http://tolpa.pl/
Poza tym, jako Warszawianka możesz spróbować poszukać w galeriach sklepów stacjonarnych, bo wtedy odejdą koszty transportu. :)
bardzo ciekawe są też mydła Tuli http://mydlarnia-tuli.pl/ miałam z tych mydełek na spróbowanie, mydło szałwiowe do włosów, glinkę czerwoną i zieloną, peeling kawowy i mydło rycynowe. Zamierzam jeszcze upolować mydełko węglowe :P
Nawet kiedyś sama zrobiłam mydło na bazie siarkowego mydełka, dodałam zwykłej kawy i cynamonu - było rewelacyjne. Połowę tego mydełka ma mój facet do golenia. :)
Gdybym miała więcej czasu chyba sama pobawiłabym się w produkcję mydeł. :P
Aaaa miałam jeszcze wspomnieć o mydłach marsylskich - też są bardzo fajne. A jakie mają cudne zapachy i zdecydowanie lepsze od mydeł uniwersalnych. Musza być lepsze skoro wytwarzane są z naturalnych składników. Właśnie na stronie biolandera masz do wyboru mydła marsylskie i aleppo.
Nęci mnie też to mydło, ale to już na inną wypłatę :D
motyl13
Zaangażowany
Zaangażowany

Postprzez Luiza33 » So mar 14, 2015 08:33

Dzięki za namiary. Bardzo zainteresowałaś mnie tymi ręcznie produkowanymi mydełkami. Moja cera jest bardzo wrażliwa, zamówiłam sobie już Tołpę :) jestem strasznie ciekawa efektów. Poszperałam troszkę wśród tych mydełek naturalnych i oprócz tych które zaproponowałaś znalazłam też ręcznie robione naturalne mydełko jałowcowe: Olejek jałowcowy poprawia nastrój, łagodzi napięcia nerwowe. W pielęgnacji skory olejek ten stosowany jest na przetłuszczającą się cerę ze skłonnością do wyprysków, wągrów i trądziku. Działa na skóre ściągająco, oczyszczająco, odtruwająco i ujędrniająco.Też sobie zamówiłam. Kosztuje 12 zł plus dostawa, ale dla mnie bardzo interesujące.
Kurcze nie wiedziałam nic o takich ręcznie robionych mydełkach, poważnie :shock: Dzięki za ten temat, myślę że nie tylko dziewczynom się to przyda :roll:
Luiza33

Postprzez motyl13 » So mar 14, 2015 11:06

A widzisz :)
Mam nadzieje, że twoja cera zaakceptuje te mydełka. :)
Ja już jestem po pierwszych próbach z aleppo - powiem tak - skóra czysta aż piszczy i albo to jest zbieg okoliczności albo faktycznie tak działa zniknęła pewna krostka, która już chciała się budować... :shock:
Efekt ściągnięcia był, ale nie na tyle nieprzyjemny by mnie coś piekło, czy abym nie mogła poruszyć ustami. Także źle nie jest. Zastanawiam sie czy nie spróbować tego mydełka w pielęgnacji włosów, bo tam też są małe problemy - może udałoby mi się z nimi uporać. Jednak zabawa z myciem włosów mydłem jest bardziej wymagająca, bo trzeba po kąpieli mydlanej zastosować płukankę z octu.

Mydełko jałowcowe bardzo ciekawe, przede wszystkim popatrz na skład. Żadnej chemii: Masło kokosowe, woda, olej palmowy, olej słonecznikowy, oliwa z oliwek, olej z jałowca, sproszkowany jałowiec, olejek z drewna cedrowego. Dzięki za umieszczenie go w temacie, spróbuję skorzystać jak już wytracę trochę mydełek, które teraz posiadam :)

Nooo, jakby panowie się zainteresowali to chętnie im coś polecę :)
motyl13
Zaangażowany
Zaangażowany

Postprzez jollyroger72 » So mar 14, 2015 11:33

motyl13 napisał(a):Nooo, jakby panowie się zainteresowali to chętnie im coś polecę :)

Polecać możesz a czy skorzystamy, to już inna sprawa :roll:
Obrazek"Hey, where am I?"
"You wanna know where you are?
Hahaha, in PARADISE!"
jollyroger72
Administrator
Administrator

Postprzez motyl13 » So mar 14, 2015 17:41

a co, czyżby panowie stronili od mydła :lol:
motyl13
Zaangażowany
Zaangażowany

Postprzez Nemesis » So mar 14, 2015 17:45

Od normalnego,sklepowego stronię, bo zaraz wyglądam jak negatyw muchomora. Żele antybakteryjne, lub sama woda nadają się do mojej gęby. Ale poczytam sobie o tych naturalnych mydłach, może coś i dla mnie się nada :)
Nemesis
Expert
Expert

Postprzez » So mar 14, 2015 17:45

Następna strona

Powrót do Zdrowie i uroda