Kolej

Wasze zainteresowania i pasje którymi chcielibyście się podzielić.

Re: Kolej

Postprzez Drzazga » Cz kwi 09, 2015 13:29

Jechałem ostatnio Pendolino do Gdyni i pomimo tego że szybkość w porównaniu z tym co na zachodzie jest dużo mniejsza, świetnie sie jedziei te 5 godzin zleciało momentalnie. Wszystko idzie w dobrym kierunku w tej naszej kolei :)
Drzazga

Postprzez » Cz kwi 09, 2015 13:29

Postprzez Deimos » Pn kwi 13, 2015 12:52

Chwile grozy na trasie kolarskiego wyścigu Paryż-Roubaix. Kilkunastu kolarzy było o krok od tragedii.
Na jednym z przejazdów kolejowych peleton został rozdzielony na dwie grupy przez nadjeżdżający z dużą prędkością pociąg TGV. Szlaban został opuszczony tuż przed kilkunastoosobową grupą kolarzy. Kilku zawodników przedzierało się przez przejazd, mimo interwencji policji.

Obrazek
Deimos

Postprzez Nemesis » Pn kwi 13, 2015 17:32

No faktycznie...bez głowy. Ale dla sławy i wyniku można i tak... Na tym filmiku aż tak tragicznie to nie wygląda,ale co by było gdyby się wywalili?

Z innej beczki... Dworzec Główny w Krakowie, na którym strach było kiedyś czekać na pociąg przeszedł już ewidentnie do historii

Obrazek

Muszę przyznać że pogubiłem się na tym nowym full wypasionym dworcu, ale życzyłbym sobie by wszędzie takie dworce były

Obrazek
Obrazek

I tramwaj właściwie tuż po wyjściu na peron

Obrazek

Szkoda mi tylko że zlikwidowali stragany z książkami... Nic nie szpeciły,a można było zawsze jakąś fajną książkę za grosze kupić...
Ciekawe co zrobią ze starym dworcem :roll: Galerii raczej nie otworzą, bo blaszak Galerii Krakowskiej jest tuż obok :roll:
Nemesis
Expert
Expert

Postprzez Drzazga » Cz kwi 16, 2015 11:53

Niestety nie wszystkie miasta mają takie szczęście :?

Obrazek
Drzazga

Postprzez jollyroger72 » Cz kwi 16, 2015 12:07

Drzazga napisał(a):Niestety nie wszystkie miasta mają takie szczęście :?

Napis z nazwą miasta macie nówkę :P
Obrazek"Hey, where am I?"
"You wanna know where you are?
Hahaha, in PARADISE!"
jollyroger72
Administrator
Administrator

Postprzez Sanderus » Cz kwi 16, 2015 14:29

Tak krawiec kraje jak mu materii staje. Wiadomo że bardziej reprezentatywne są większe miasta i tam najpierw płynie kasa. Mi się dworzec w Krakowie podoba, chociaż mogli wykorzystać ten stary zabytkowy budynek. Na przykład na kasy :roll: Szkoda że nie zadbano przy okazji o Płaszów, pompując całą kasę w Główny, bo przecież gro pociągów w Polskę wyjeżdża z dworca Płaszów.
Sanderus

Postprzez Alien » Cz kwi 16, 2015 14:39

Drzazga nie narzekaj. Zobacz jak wygląda dworzec w Kruszwicy. Wasz to przy naszym pałac. Ale to prawda, bardziej liczą się duże miasta od takich mieścin jak moja :(

Patrzcie i podziwiajcie. :lol:
https://www.youtube.com/watch?v=NUKad5yLRj4
Alien

Postprzez Deimos » Pn kwi 20, 2015 08:07

U nas też mimo że zmodernizowano trasę z Zakopanego do Karkowa i można doń bardzo szybko teraz dojechać to dworzec i perony wołają o pomstę do nieba, a wszystko przez to że PKP utrudnia miastu przejęcie gruntów. Już dawno miasto chciało zmodernizować dworzec, ale przedłużające się procedury to uniemożliwiają :?

Obrazek

Obrazek
Deimos

Postprzez » Pn kwi 20, 2015 08:07

Poprzednia strona

Powrót do Hobby