Gry komputerowe

Wasze zainteresowania i pasje którymi chcielibyście się podzielić.

Re: Ulubione gry komputerowe

Postprzez and1951 » Pn sty 06, 2014 13:57

Wstyd ( ?) się przyznać, ale ja jeszcze nigdy nie grałem w żadną grę komputerową.
Boję się następnego uzależnienia.
and1951

Postprzez » Pn sty 06, 2014 13:57

Postprzez Geminiman » Cz sty 09, 2014 07:24

Jedną z gier na NES-a, gdzie zastosowali efekt pseudo 3D był Mach Rider z 1985 roku. Byłeś motocyklistą, który miał za zadanie przejechać całą trasę (możesz wybrać sobie jedną z nich), która jest strasznie kręta. Na trasie były takie przeszkadzajki jak kałuże wody i oleju, rozsypane gwoździe (na których wpadasz w poślizg) oraz beczki i kamienie (na nich giniesz). Twój motor jest uzbrojony w działko (z limitowaną amunicją), z którego możesz niszczyć wrogich motocyklistów, oraz wystrzeliwane w twoją stronę kule armatnie. Amunicję możesz odzyskać spychając oponentów na beczki i kamienie, które leżą na drodze. Efekt pseudo trzeciego wymiaru w tej grze osiągnięto, że motor widzimy od tyłu (widok TPP)
Geminiman

Postprzez MaS24 » Pn sty 20, 2014 16:07

Efekty pseudo-3D stosowano już w starych grach na Amigę, jak Shadow of the Beast czy Astro Marine Corp.
MaS24

Re: Gry komputerowe

Postprzez makavity » Śr maja 14, 2014 12:42

Oj nameczył się człowiek kiedyś, namęczył. Czasami trzeba było mieć kilka wersji gry , aby któraś zaskoczyła.Jak ja zazdrościłem koledze z COMMODORE64, że miał mniej problemów. Moje ulubione to : POLE POSITION, ARCANOID i HENRY'S HOUSE. Pamietam też całkiem pocieszną SPY v SPY. Teraz to już moje dzieci okupują komputer,mnie czasem uda sie zagrac w moj ulubiony Trainz Simulator :)
makavity

Postprzez MaS24 » Śr maja 14, 2014 16:31

Spy vs Spy pamiętam z Amstrada, grywało się w to, walac przeciwnika kijem po łbie, albo stawiając na drzwiach wiadro z kwasem, hehe :)
Co do symulatora pociągów, to jest polska wersja. Niestety autorzy sami zapowiedzieli, że nie będą się bawić w instalatory i samemu trzeba wiedzieć, jak wgrać nowy tabor czy trasy. Pograłem i wywaliłem, odkąd nijak nie udało się rozłączyć pociągu.
MaS24

Postprzez Deimos » Wt lip 01, 2014 12:21

Ja najbardziej lubiłem grać w dwie gry na starych old scoolowych kompach.

Road Race była grą wyścigową (coś w rodzaju protoplasty dzisiejszego need for speed), gdzie gracz wciela się w rolę zawodowego kierowcy rajdowego startującego w dzikim wyścigu po drogach USA. Na początku wybierana jest opcja, którą drogą samochód będzie się ścigał, po czym zaczyna sie szalenczy wyscig, gdzie nie tylko trzeba uważać na przejeżdżające samochody, ale również na policję, starająca się nas zatrzymać i spowolnić podczas przejazdu, a także trzeba uzupełniać paliwo na przydrożnych stacjach benzynowych. Dodatkowego efektu dodaje jazda w dzien i w nocy - a na koncu drogi zawsze czeka miasto, do ktorego się dojeżdza po czym dany etap wyścigu zostaje ukonczony.
Ale gdybym został zapytany, która z gier z czasów atari najbardziej utkwiła mi w pamięci, to myślę że River Ride byłby jednym z tytułów, które wymieniłbym jako pierwsze. Do dziś pamiętam gdy zagrywałem się w tę niesamowitą gierę, pędząc rzeką usianą niebezpieczeństwami i ostrymi brzegami. Filozofia gry sama w sobie nie jest jakoś niesamowicie skomplikowana - jest to zwykła strzelanka z pionowym scroolingiem, gdzie pędzimy po rzece roznosząc wszystko co staje nam na drodze, nie dając jednocześnie się zestrzelić jak również uważając aby nie uderzyć w brzegi rzeki.
Deimos

Postprzez MaS24 » Wt lip 01, 2014 15:09

Z czasów Amstrada pamiętam GPRX1, prosta grę wyścigową, a z czasów Amigi Lotus Turbo Challenge - chyba najpopularniejsza gra na tego kompa. Wraz z erą PCtów zacząłem grac w różne strzelanki, jak Jedi Knight - Dark Forces III, Unreal itp.
MaS24

Postprzez Retip » Pt lip 25, 2014 14:26

Jak miałem więcej czasu to lubiłem grać w RPG: Baldurs Gate, Gothic, Morrowind etc.
Teraz wybieram gry z dobrą fabułą, ale krótksze, takie jak Mass Effect, The Walking Dead (sezon 1 i 2) etc.
Retip

Postprzez Drzazga » Śr lut 18, 2015 10:39

Uwielbiam grać. Te stare gry na 8 bitowe komputery pamiętam słabo, ale teraz to jest istny raj dla graczy. trudno mi wymienić wszystkie najlepsze gry więc tylko przytoczę kilka przykładów - według mnie najlepszych gier z solidną fabułą:

# The Last of Us - najlepszy tytuł tej generacji, nie mogło go również zabraknąć i w tym wątku. Wież pomiędzy głównym protaganistą a nastoletnią Ellie to tylko zalążek. a wszystko to akompanancie brutalnego, dojrzałego posta-apo, z fabulą która wryje ci się w pamieć. Ciesze się, że twórcy zostawili pewną furtkę dla odbiorcy, co skłania do refleksji i przemyśleń nawet długo po zagraniu

# Gta: San Andreas - gra kolos, czerpiąca garściami z popkultury. Nic dziwnego, gra o rockstara i jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek. Zakończenia nie zapomnę do końca życia.

# seria: Uncharted - choć przewidywalna, to nadal doskonała filmowa opowieść od Naughty Dog. Zaskakują fantastyczne zwroty akcji, które nie powstydziłyby by się filmy z Hollywood. Winszuję.

# Heavy Rain - chyba najbardziej rozbudowana fabularna gra, z jaką miałem styczność. Każda decyzja, ściśle uzależniona od dokonań graczy, przeradza się mroczną, kryminalna opowieść, tylko dla graczy o mocnych nerwach. Po epilogu siedziałem nieruchomo w pokoju.Przez godzinę...

# Red Dead Redemption - kolejna perełka, od wizjonerów z rockstara. Dziki zachód, intrygi, bohaterowie, pojedynki rewolwerowców, dzika przyroda, aż wreszcie fabuła z doskonałym scenariuszem. Ale co się dziwić, gra czerpie garściami z takich prerełek jak "Dobry, zły brzydki" , "Bez przebaczenia" itp.

Sporo tego. i jeszcz obszerna seria Final Fantasy, Resident Evil, który charakteryzuje się niezwykłą ciągnością fabularną, o dziwo jeszcze spójną. Ponadto seria Silent hill i prawdziwy zwycięzca tej kategorii, mianowicie seria Metal Gear.
Drzazga

Postprzez Drzazga » Cz mar 19, 2015 10:44

Na Youtube znalazłem filmik z najlepszymi strategicznymi grami 2014
https://www.youtube.com/watch?v=fjzm_VAVISE
Większość z nich to także moi faworyci :)
Drzazga

Postprzez » Cz mar 19, 2015 10:44

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hobby