Lady Pank

Muzyka polska od big beatu aż po dzień dzisiejszy...

Lady Pank

Postprzez Sebastian1981 » So gru 07, 2013 16:08

Jeden z najpopularniejszych i najważniejszych zespołów w historii polskiej muzyki rozrywkowej.Założony zosrttał w 1981 roku przez Jana Borysewicza i Andrzeja Mogielnickiego.Popularność zyskał już pierwszym singlem Mała Lady Pank / Minus 10 w Rio.Muzyka zespołu to połącznie to taki klasyczny pop rock.W przeciągu 31 lat istnienia wylansował dziesiątki przebojów i wydał ponad 20 płyt.Skład zespołu zmieniał się wielokrotnie , jednakże od początku w zespoler występują Jan Borysewicz i Janusz Panasewicz.Od 1994 roku skład się ustabilizował , a liderom towarzyszą Jakub Jabłoński i Krzysztof Kieliszkiewicz.Zespół znany jest także z ekcesów jak chociażby pokazanie się w pełnej krasie J.Borysewicza w czerwcu 1986 roku we Wrocławiu czy też bójka z niemieckimi turystami w 1996 w Międzyzdrojach.Członkowie Lady Pank mają na swoim koncie także solowe płyty.Co sądzicie o twórczości zespołu ?Ja jestem wielkim fanem Lady Pank od 1991 roku.Do dziś mam całą dyskografię na cd .
Sebastian1981

Postprzez » So gru 07, 2013 16:08

Re: Lady Pank

Postprzez Nemesis » Wt gru 10, 2013 09:44

Dla mnie to jeden z najważniejszych zespołów lat 80, zespół który w sposób wyraźny przyczynił się do eksplozji polskiej muzyki rockowej,który potrafił na początku dekady dawać po kilka koncertów dziennie i miał pełne sale...
Własciwie Lady Pank od początku był skazany na sukces. Kompozycje Borysewicza do tekstów Mogielnickiego trafiły w samo sedno...
Debiutancka płyta zawierała kopalnie przebojów,które wywindowały grupę na szczyt...

Obrazek

"Mniej niż zero" , "Vademecum skauta" , "Obcy" ,"Kryzysowa narzeczona" , "Moje Kilimandżaro" czy "Zamki na pisaku" to tylko kilka hitów,które rządziły na ówczesnych listach przebojów... Do dziś nie mogę zrozumieć czemu nie znalazły się na tej płycie mega hity "Mała Lady Punk" i "Tańcz głupia tańcz"...
Druga płyta nie dorównywała debiutowi ale "Ohyda" , "Zabij to" i "To jest tylko rock'n roll" to wg mnie najlepsze kawałki na tym longplay'u...
Grupa postanowiła podbić Amerykę...niekoniecznie jej się udało więc przystąpili do nagrywania płyty "Lp'3"... Mnie z tego krazka podoba się tylko jeden utwór - "Osobno"... I znów nie znalazło się miejsce dla dwóch dużo lepszych od większości piosenek "Banalna rzecz cest'la vie" i "Sztuka latania"... Przecie ta druga to jeden z największych hitów zespołu...
Płyta nie odniosła sukcesu bo była słaba...potem był "Jacek i Placek" i słynny striptiz Borysewicza we Wrocławiu... Grupa dostała szlaban na media,ale gdy powróciła.... Jak usłyszałem "Tacy sami"...padłem... Toz to chyba nie Lady Pank... A jednak... Tą płytą powrócili na szczyty,a utwór tytułowy czy "Zostawcie Titanica" to absolutny kanon polskiej muzyki... Mnie najbardziej prócz tych dwóch przypadły do gustu "Martwy postój" i "Mała wojna"...piosenki własciwie nie zauważone...a ta druga wręcz pominięta przez "Trójkę" która miała wtedy największy wpływ na gusta słuchaczy....
Po powrocie z Ameryki zespół ponownie zaskoczył.... Mnie tym razem nieszczególnie...ale musze przyznać że kawałek "Zawsze tam gdzie ty" stał sie i jest do dziś moim numerem 1 zespołu...
Od tego momentu dla mnie zespół zdecydowanie obniżył loty....na 7 nagranych po "Zawsze..." tylko kilka piosenek do mnie trafia....dość powiedzieć że na ostatnim albumie nie ma dla mnie nawet jednej interesujacej nuty.... Cóż... Granie po to by grać...tylko dla kasy jedynie może zaszkodzić renomie tej grupy,grupy która w latach 80 była na absolutnym muzycznym szczycie... Była...

Na koniec wspomne o albumie,który zespół nagrał w 96 roku...

Obrazek

To jedyna płyta która zrobiła na mnie dobre wrażenie prawie w całości...Ale to płyta okazyjna...typowo świąteczna zawierająca piosenki które idealnie pasują do obecnego czasu.... Jako że zbliżają się święta proponuję do posłuchania dwie piosenki...

Miejsce przy stole

W grudniową noc
Nemesis
Expert
Expert

Postprzez Sebastian1981 » Śr gru 11, 2013 15:31

Warto dodać iż niedawno ukazała się nieoficjalna biografia zespołu.Autorem jej jest Michał Grzesiek.Niestety skandala i afery wywołane przez zespół , zostały potraktowane po macoszemuy przez autora.Niemniej warto przeczytać tę książkę.Pisząc te słowa słucham akustycznej płyty zespołu " Mała Wojna - Akustycznie".Polecam , warto bowiem posłuchać jak brzmią w w innej wersji niż znanej dotychczas.Co prawda płyta ma już 18 lat , nic jednak nie straciła ze swojej świeżości.
Sebastian1981

Postprzez Bobby-X » Pn gru 30, 2013 15:59

Pamiętam jak kiedyś na osiedlu rywalizowali ze sobą fani OZ i LP :) I do dziś za cholerę nie mogę zrozumieć po co. Obie kapele były wtedy rewelacyjne.Pierwsze płyty Lady Pank rozchodziły się jak bułki,zgrywaliśmy je więc na kasety,z szumami,trzaskami,
ale to nic nie szkodziło.Do dziś mam kasetę z fragmentami koncertu Panków na jednej stronie i koncertu komandy Jarego na drugiej. Rewelacyjna muzyka. Lady Pank w latach 80 to była lokomotywa napędzająca polski rock.Niby proste piosenki,ale niesamowity klimat prywatek,spotkań z kumplami gdzie zawsze musiał być Lady Pank ,Perfect i OZ :!: Pierwszą płytę LP stawiam na równi z pierwszą płytą OZ.Rewelacja. Potem było już różnie,ale poniżej pewnego poziomu nie schodzili,a teraz podobnie jak Perfect powinni się rozwiązać i nie rozmieniać się na drobne. :evil:
Bobby-X

Postprzez Obywatel Nikt » Wt lip 29, 2014 08:26

Jeden z moich ulubionych polskich zespołów którego karierą dzielę na lepszą (do 90 roku) i gorszą (po 90 roku). Mimo że Panasewicz nie ma juz takiego głosu jak dawniej wciąż trzymaja sie dobrze. Uwielbiam trzy ich płyty "Tacy Sami" , "Lady Pank" i "Zawsze Tam Gdzie Ty". Resztę "zaledwie lubię" bo trafiaja sie na nich piosenki które nie powinny trafić na płytę takiego zespołu jak LP.
Obywatel Nikt

Postprzez » Wt lip 29, 2014 08:26

Powrót do Polskie Nuty